kumpi?

matkaaaaaaaan

vaihtoehtoina meillä olisi makarska tai dubrovnik, osaisiko joku suositella kumpi, kun haluaisimme aurinkoa, hienoja rantoja&kirkasta vettä, kivoja ravintoloita hyvää ruokaa, jonkun verran nähtävyyksiä(ilmeisiesti molemmissa silti kaunista luontoa ja kaunista kaupinkiakin) ja tekemistä esim. saaria tai "luontoretkiä" jonkun verran iltaelämää mutta ei nyt mitään hulvatonta tarvitse olla, muutamat drinkit ehkä jossain :) ja jos hintatasosta on tietoa niin tulee tarpeeseen. kaikesta tiedosta ollaan kiitollisia! :)

1

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dubrovnik on enemmän kaupunkikohde ja Makarska Riviera rantakohde. Makarskassa ei kovin paljon nähtävyyksiä ole, lomailu keskittyy rantaan ja sen lähellä oleviin ravintoloihin. Tarjontaa riittää! Dubrovnikista pääsee päiväretkelle läheisille saarille, jos kaipaa parempia rantoja. Vedet ovat puhtaat ja kirkkaat koko Kroatiassa. Vaikea valita kumpi on parempi, siksi minä otin molemmat kun kiertelin Dalmatian rannikkoa. Kroatia on kaunis, puhdas ja vehreä maa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5646
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      97
      4857
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4814
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      394
      2398
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2330
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      1997
    7. 112
      1903
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1617
    9. 382
      1373
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1213
    Aihe