Eli, kumpi noista sopisi paremmin häämatkailijoille?
Mietin myös Thaimaata mutta se on suht. yleinen matkakohde ja sinne menemme mielummin muuten vain.
Onko muita saman tyylisiä kohteita mielessä? Noissa kohteissa on ainakin meidän silmää miellyttävät maisemat, lämpötila jne. Ja tuo lentomatka on semmoinen minkä vielä jaksan lentää :)
Olisi upeaa päästä johonkin Tahitille tai Boraboralle koska rakastan sellaisia maisemia. Mutta ne kohteet ovat aivan liian kaukana :)
Häämatka: Goa vai Mauritius?
jjjeejjee
4
307
Vastaukset 4
- 19+11
Mauritius ehdottomasti.
- jjjeejjee
Miksi Mauritius? :) Tai miksei Goa
- 9+4
Mauritiusta suosittelen myös, Goa on hieno paikka mutta vatsataudin riski on melkoinen ja varsinkin häämatkalla olisi ikävä viettää aikaa sairaana. Intiassa myös köyhyys ja likaisuus vaikuttaa mielialaan vaikka toisaalla sitten kaikki ihanat vaatteet ja luonto ja se hyvä ruoka on plussaa. Mauritiuksella ruoka on myös hyvää ja ihmiset ystävälisiä ja upeat rannat.
En muuten ole ensimmäinen vastaaja mutta samaa mieltä ja perustelut samassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.361356Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke631138Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63993- 58978
- 70828
- 51811
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍82745Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le40719- 82702
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust14661