Eli, kumpi noista sopisi paremmin häämatkailijoille?
Mietin myös Thaimaata mutta se on suht. yleinen matkakohde ja sinne menemme mielummin muuten vain.
Onko muita saman tyylisiä kohteita mielessä? Noissa kohteissa on ainakin meidän silmää miellyttävät maisemat, lämpötila jne. Ja tuo lentomatka on semmoinen minkä vielä jaksan lentää :)
Olisi upeaa päästä johonkin Tahitille tai Boraboralle koska rakastan sellaisia maisemia. Mutta ne kohteet ovat aivan liian kaukana :)
Häämatka: Goa vai Mauritius?
jjjeejjee
4
208
Vastaukset
- 19+11
Mauritius ehdottomasti.
- jjjeejjee
Miksi Mauritius? :) Tai miksei Goa
- 9+4
Mauritiusta suosittelen myös, Goa on hieno paikka mutta vatsataudin riski on melkoinen ja varsinkin häämatkalla olisi ikävä viettää aikaa sairaana. Intiassa myös köyhyys ja likaisuus vaikuttaa mielialaan vaikka toisaalla sitten kaikki ihanat vaatteet ja luonto ja se hyvä ruoka on plussaa. Mauritiuksella ruoka on myös hyvää ja ihmiset ystävälisiä ja upeat rannat.
En muuten ole ensimmäinen vastaaja mutta samaa mieltä ja perustelut samassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467515
- 334143
- 573655
- 503160
- 172836
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562426- 542358
- 402309
- 432288
- 162256