Olisin lähdössä luultavasti elokuussa Uuteen-Seelantiin reissaamaan ja näillä näkymin yksin, mutta olisi hauska saada matkaseuraa joten jos jollain on samanmoisia suunnitelmia voi oottaa yhteyttä. Olen 19 vuotias tyttö ja en ole ihan varma haluanko Working holiday viisumin vai ihan vaan mennää reissaamaan, sen näkee sitten miten suunnitelmat etenee ja miltä tuntuu mahdollisuudet on kaikki ihan avoimina vielä! :) Jos on samantyyppisiä suunnitelmia ottakaa vaan yhteyttä. Uuteen-Seelantiin haluaisin eniten mutta en ole vielä sitäkään lyönyt täysin lukkoon muutkin paikat voivat olla mahdollisia!
Vastaukset 5
- ehkälähdössäkanssa
mitä eroa on wh ja reppureissaajan viisumilla ? olikos se niin että wh viisumin saa vaan kerran elämässsä anoa ? vai voikos sen anoa useamminkin ?
- rinnon
morjensta LE olen lähdössä mutta vasta sykysllä 2011 ? jos kiinnostaa niin ottakaapa sinne päin lähtijät yhtyettä, tarkoitus olisi mennä WH viisumilla töihin ja jos löytyisi pidempi aikaista työpaikkaa niin ehkä [email protected]
- LE
Olenkin vaihtanut matkasuunnitelmani kaakkois-aasiaan joten enää en olekkaan menossa uuteen seelantiin, pikku kohteen vaihdos!
- Matti Lappalainen
Elokuu vastaa meillä helmikuuta. Ota mukaan villapaita ja tuulipusero. Sateenvarjon saat paikan päältä. Voit lasketellakin upeissa maisemissa ja joutua lumimyrskyyn vuoristossa. Alamailla on aurinkoisia lämpimiäkin päiviä. Ihan pohjoisessa 15-17 astettakin, jopa ylikin. www.snoopy.fi
- maaritsot
olen luultavimmin lähdössä syyskuussa australiaan WH visalla ja toivottavasti pidemmäksi aikaa. jos joku on silloin lähdössä laittakaa tänne viestiä. ajattelin siinä 12-20.9.2011 lähtöä mutta päivämäärät avoimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1281326
- 881232
- 79698
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9638- 27637
- 47533
Suomessa ei anneta opiskella eikä työskennellä
Johtajat päättävät elämästäsi ja tekevät puolestasi päätöksiä. Johtajat eivät osaa kuunnella, koska ovat narsisteja.117516- 19515
- 44505
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115499