Mieleenjäänyt aamiaispaikka

Rockefeller?

Nykin matka lähestyy. Tuleeko mieleen mitään mieleenjäänyttä hyvää aamiaispaikkaa tuolla Rockefellerin lähettyvillä?

11

1077

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yewsrys

      Sbarroissa saa halvalla hyvän aamiaisen.

    • matkailija-x

      Ellen's Stardust Dinerissa Broadwayn ja 51. kadun kulmassa on laulavat tarjoilijat ja 50-lukuhenkinen sisustus, ruoka ihan ok. http://ellensstardustdiner.com/

      www.menupages.com on sivusto, josta voi etsiä ruokapaikkoja alueittain tai tyypeittäin. Aamiasta tarjoavat mm. cafet ja dinerit.

      Itse saatan hypätä metroon ja mennä aamiaiselle vasta alueeella, jossa aion päivää viettää.

      Sbarroon tai muihin persoonattomiin ketjupaikkoihin en itse menisi aamiaiselle, kun kaupunki on täynnä hyviä vaihtoehtoja.

    • Rockefeller?

      Kiitos! Sbarro voi olla jollekin ihan nappivalinta, mutta en usko sen olevan meitä varten.Kiitos kuitenkin.

      Enemmänkin haussa on sellainen perinteinen amerikkalainen, ei ketjuravintola, diner-tyylinen aamiaispaikka. Sellanen missä annokset on isoja ja rasva tirskuu....

      Menupages.com onkin jo tuttu, ja olen sieltä joidenkin ravintoloiden listoja katsellut.

      Ideaa on tuossakin syödä vasta niillä kulmilla missä on päivänsä ajatellut viettää.

    • kulkijapieni

      Sanoit ettet halua ketjuravintolaa, mut että haluat amerikkalaista. Kannattaa tsekata Ihop - sen amerikkalaisemmaksi ei pääse ja New Yorkista niitä löytyy vain yksi Harlemista 135th streetiltä. Alue on ihan kelpoa joten turha pelätä vaikka harlemia pahaksi kutsutaankin - pahin alue on east sidella, kun ihop sijaitsee westsidella.

      Whole Foods Marketista (columbus circle) saa roudattua aamupalat vaikkapa Central Parkiin. Starbuckseja on joka kulmassa ja niistä löytyy bageleita, croissantteja sekä ihan puuroakin! Columnbus circlellä on myös loistava paikka Landmarc josta saa oikein hyvää ruokaa brunssin aikaan - jos haluaa syödä vaikka myöhäisen aamiaisen! Food Emporiumista löytyy kanssa aamiastarvikkeita samalla tyylillä kuin esimerkiksi Whole Foods Marketista.

      Hyvä idea on myös suunnata aamiaiselle sinne, missä aikoo sitten päivänsä viettää :)

      www.pienikulkija.com

      • woyiwuyp

        Hestia, Grand centralin lähellä.


    • Nyt Nykisssä

      Burger Heaven
      Ja ne kadut on täynnä hyviä? aamiaispaikkoja.
      Kokeilemalla löytyy se paras, jos viivyt kauemmin...

      • Denny's Fani

        Astro on paras. Se on sen "love" patsaan lähellä. Tien toisella puolella ja vähän central parkiin päin. Tykkäsin omeleteista.


    • Yummy !

      Tick Tock Diner (New Yorker hotellin yhteydessä)
      Ahh, niin hyvää periamerikkalaista ruokaa; pancakes, omeletteja, bagels...
      Elokuussa taas !

    • Kesäkuussa Nykiin

      Nostan tätä vähän... Itse majoitumme Times Squaren laitamille, Broadwayn ja 49th streetin kulmaan. Hotellin oma aamiainen on todella kallis, joten edulliset aamiaisvaihtoehdot lähistöllä kiinnostavat. Sbarro käy varmasti jonain aamuna, vaikka ketjupaikka onkin :) Se on heti tien toisella puolen, joten helppous korvaa tunnelmaa yhden aamun ajan :) Onko missään buffet-tyylistä aamiaista - paitsi siis hotellissa tietysti.

    • fqwtsdgha

      Parhaat aamiaiset saimme huhtikuussa 2012 Murray Hill Dinerissa ja Washington Square Dinerissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1114
    2. 75
      1111
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1004
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      958
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      935
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      33
      717
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      607
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      590
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      557
    Aihe