Windowssiin saa täydellisen rakennus ohjelman! Nyt varmaan Linux-käyttäjiä harmittaa kun ei pääse rakennuksia suunnittelemaan! Ohjelma on täysin ilmainen, hyvä ja toimiva! Paras ominaisuus ohjelmassa on se, että Linuxiin sitä ei saa mitenkään!
Kaikki lataamaan hyvä ilmaisohjelma vain ja ainoastaan WINDOWSsille!
http://tinyurl.com/ny5ory
Kaikki lataamaan hyvä ilmaisohjelma vain ja ainoastaan WINDOWSsille!
http://tinyurl.com/ny5ory
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kai tuo ohjelma joitain lapsellisia Windowskäyttäjiä kiinnostaakin....
Ei ole lapsille! Jenkeissä varmasti tätä ohjelmistoa käytetään ammattikäytössä että voidaan rakentaa siltoja, rakennuksia ja ties mitä! Olette kyllä Linuxistit pulassa kun ette tätä saa siihen mitenkään.
Jo etusivulla ilmaistaan. että myös mäkille. Taitaa Windows-only -intoilijaa nyt harmittaa? ; )
Kerrohan nyt ihmeessä, miksi tuo toimii mulla Kubuntussa, jos se on "vain ja ainoastaan WINDOWSsille" ?
http://aijaa.com/v.php?i=001088112708.png
taitolaji eikä uppoa puupääkeskustelijoihin.
>...eikä uppoa puupääkeskustelijoihin.
Puupäästä ei ole hyötyä muuten kuin vesillä ei pääse hukkumaan!
Turhan aikaisin olet syöksynyt alueelle, jota et hallitse. Käyhän nyt ensin yläasteesi loppuun ja sitten lukio. Sen jälkeen voit yrittää hakeutua jollekin tekniselle alalle, vaikkapa siltarumpusuunnitteluun. Sitten vasta vähitellen alat katsella apuvälineitä, joilla hengen lentoasi ryhdyt visualisoimaan. Ehkä ne välineet/ohjelmat siihen mennessä jo ovat muuttuneetkin.
"Works on both PC and Mac."?
Siis ihan sama mikä käyttöjärjestelmä PC:ssä on... vaikka 3.11 Windows?
Aivan.
Windowsille ja Macintoshille on vain näitä legopalikkaohjelmia, kun taas Linuxille on tuhansia erinomaisia oikeita CAD-ohjelmia. Kaikki ilmaisia ja toimivat leivänpaahtimissakin.
Hiskikö täällä taas kummittelee? Vai onko jo joku oppipoika kyseessä?
Jos Hiski kummittelee, niin tarkalleen ottaen hänen pitäisi olla ensin kuollut jo ja sitten jäänyt palstalle kummittelemaan kuolemansa jälkeen. Kummituksellahan tarkoitetaan kuoleman jälkeen ilmestyvää kuolleen henkilön olemusta.
En ole täysin varma miten kummituksiin pitäisi suhtautua, mutta tiedän tapauksen, jossa matkustajakoneen ohjaamonauhuri äänitti kummituksen puhetta. Eastern Airlinesin lennolla 401 kuollut Don Repo kommentoi toisen L1011 koneen kapteenille "There will never be another crash of an L-1011.". Tämä jäi koneen mustan laatikon nauhalle.
Lennon 401 tapaukseen liittyy muutenkin omituisen paljon kummittelua ympäri Eastern airlinesin ja myöhemmin Delta airlinesin L1011 koneita.
Minulla ei ole vaikeuksia hyväksyä ajatusta kummittelusta. Sehän vain todistaisi, että energia ei voi kadota, se vain muuttaa muotoaan.
Einstein oli hämmentävän viisas ukko jonka teorioita joutuvat vieläkin todistamaan oikeiksi, nykyään laskemalla supertietokoneilla tms. vaikka eipä Einsteinilla ollut mokomia laskukoneita niin se kykeni fundeeraamaan asiat. Einsteinin mukaan energia on häviämätöntä ja siihen minäkin uskon, joskin energian häviämättömyyslaki on keksitty jo joskus 1600-luvulla, Einstein kuitenkin jalosti sitä.
Tiesitkö että myös exergy on häviämätön, korkeintaan se vain muuttuu toiseen olomuotoon ;)