Elikkäs ootteko koskaan ammuskellu mummeleita tai muita ihmisiä noil airsoft aseilla. Mä oon ampunu tälläsel: http://www.proairsoft.com/acatalog/info_280305.html . En tietenkään päähän vaan johonkin jalkoihin tai käsiin.
hupi ammunta
41
872
Vastaukset
- ................
Idiootti, juuri sinun kaltaiset ihmiset pilaavat hienon harrastuksemme.
- jokuvaantaas
Haista vittu.
- jokuvaantaas
Mummojen ampuminen on laitonta. Kuule, hanki samantien aselupa ja rupea haulikolla ampumaan leikkipuiston lapsia. Hupiammuntaa kerrassaan!
- Al
Tuollainen ihmisten ampuminen on aivan käsittämättömän typerää.
Käsitätkö yhtään miten pilaat lajin maineen vastuuttomalla typeröinnilläsi?
Mietippä ,että mitä sitten jos se kuula ei osukkaan siihen käteen tai jalkaan miten oli tarkoitus, mitä sitten jos sokeutat sen mummelin?
Lopeta tuollainen hyvän sään aikana, kun mitään vakavaa ei ole vielä sattunut!- atte813
samaa mieltä kenties se nostaa sut käräjille siitä että oot osunu sitä silmään ja se sokeutu.Ja mietipä vielä että jos se valitta pressalle niin se voisi olla vaikka tämän lajinloppu ja vielä noin tehokkaalla.
- wasabi ninja
saatanan kusipää!!!! sit ku oot ampunu ni meet varmaa runkaamaan!! ännge se sun ase sun perseesees poikittain ja ilmianna ites poliiseille ni maailmasta tulee parempi paikka!!!!
- +(-)+
Mul on toi sama ase, ja en todellakaan suosittele noin tehokasta asetta ihmisten ampumiseen. Kannattais käyttää jotain tehottomampaa asetta tohon ihmisten ampumiseen niin ei tuu niin paljoo vahinkoa, jos se kuula vaikka osuukin sinne päähän.
- ...................
Voisimpa siteerata tämän ketjun toista viestiä myös sinuun. Mielestäsi siis on ihan OK ampua sivullisia, elämiä jne, koska se on "hauskaa".
- jasdbnjkas
Ensinnäkin,eläimien ampuminen on eläinrääkkäystä ja voit saada siitä sakkoja. Ja jos ammut ihmisiä,sinua voidaan syyttää vamman tuottamuksesta,ja siitäkin saat todennäköisesti ison laskun. Juuri sinunlaistesi kusipäiden takia Airsoft saatetaan kieltää suomessa. Mietippä nyt järkevästi,kuvittele että olet ulkoiluttamassa koiraa,ja joku ampuu sinua,ja koiraa viereisestä puskasta 3 joulen trk,kivärillä,tai vastaavasti 1.5-2 joulea ampuvalla sarjatuli aseella. Itse ainakin soittaisin poliisit heti paikalla,enkä yhtään ihmettelisi jos kohteenasi oleva mummo tekisi samoin. Sitten tulee kyllä sulle paskat housuun kun kytät tulee ovelle sen mummon kanssa.
- pikku kallen kalle
lol tyyppi ampuu ihmisiä tapa niit leikki puistossa lapsia haulikolla
- jf-999
MITÄ HEMMETIN JÄRKEE TULLA AMPUMAAN VAA JOTAIN NAAPURIN MUMMOA TYYPPI AATTELEE HAHAA TOS ON VANHA MUMMO JOKA EI VOI KOSTAA JOTEN TAIDANPA AMPUU SITÄ TÄLLASEL 205 M/S KAASUSNIPULLA! VANHA HAURAS MUMMO! MIETI VÄHÄN!!! oisko sust kiva ku olisit joku 70v sit joku vaa tulee eteen ampuun jollai kiväärillä? Ei varmaan olis hirveen mukavaa.
- fjxgxf
järki käteen
- WannaBeInDucksLife:d
SORSAT
ne on kivoja..ei niitä saatana saa ampua !!!!- hujitsu77
ja oravat ovat mukavia ammu mut äläkä oravia!!
- suikeroinen
puhdasoppinen trolli. etsitään tehokkain ase ja linkitetään. ja sitten brassaillaan. niin lamez! älkää olko pässejä ihmiset.
- -bög-
Ammuppa tollasel ilmakivääril noit ihmisii ni hyvää jälkee tulee. Kannattaa, koska oon ite kokeillu.
- sniperboy
näyttää olevan aivot narikassa
- .
No voi vittu sua nyyppä tuunkos kohta sua ampumaan "huvin vuoksi. u are a god damn dick head
- MOSHHHHHHH
kuinka vitun noulaiffi pitää olla että ampuu jotai 70 vee mummoja ja tulee tänne leijuun sillä???? hanki elämä äläkä ammu mummoja!!!!!!
- fwffwffregrbrfbr
Joo sama juttu itekkin oon kokeillu " mummo ammuntaa" tollasella http://www.proairsoft.com/acatalog/info_EGS-CQB-BLK.html se on erittäin hauskaa ja viihdyttävää. Yleensä pidetään sellaset kisatkin.
- habla1234
Yrität vaan vittuilla täälä ihmisille jotka on jätkeviä toisinku eräät vitun kusipäät jotka leijuu tälläsen paskal!!!!
- erfrerterexdzs
FUCK YOU senkin aivoton hullu
- järki käteen pässit
mummeleita ei, muita ihmisiä kyllä, softin aikana. enkä kyllä usko että kukaan voi olla NIIN aivoton että ampuu mummoja kuulareilla tai millään aseella.
- airsofthullu
ammu sun aseelas ittees niin tiedä ettei kannata ampua muita!!!!!!!!!!!!!!!
- S.T.A.L.K.E.R.
Jostain kumman syystä epäilen, ettei kaveri ole tosissaan. Jos on, niin silloin on syytä olla huolissaan.
- AIRSOFT <3<3<3<3<3<3
Vittu tää harrastus jossa ammutaan kuula aseilla on AIRSOFTIA! ei mitään ammu mummoa harrastus. Pitäis olla sen verran järkee päässä että ymmärtäis asian. Sit ei enää asian ymmärtäminen auta kun joku tulee sokeeks. Lopettakaa hyvän sään aikaan.
- Softaajax
Älkää välittäkö noista ''ampujista''. Ne on vaan jotain 10v idiootteja jotka on löytäny kalliin/tehokkaan airsoft aseen netistä ja sanoo että ne on ampunu sillä ihmisii. Ei niillä oikeesti riitä ees rahat vemppupistooliin ja jos rriittää niin ei ne sitten enää uskalla sille ketään ampuu.
- lolol
Jep. taitaapi tämän ketjun aloittaja olla joku 12vee noulaiffi joka koittaa kasvattaa virtuaalimunaansa leijumal tommosill olemattomil jutuil. hanki elämä
- 13 - 1
ja millähän perusteella 12 vuotiaat on nolifejä?? mä oon 12 ja LUULISIN et mun ikäset ei oo nolifejä. ainakaan mä en oo
- wdaddwdawdawawdwad
Joo. Vitsinä nää viestit on lähetetty. Ette kai oikeesti luule et joku tosissaan tollasia lähettää?
- sonax2nd
Joo, tässä se taas nähdään kun vanhemmat ostaa pikku Jani-Petterilleen hiilidioksidipatruunoilla toimivan kuula"lelun". CO2 aseet on kuitenkin käsittääkseni suhteellisen tehokkaita, ihan kokemuksen pohjalta. Jos nyt kuitenkin lopetat sen ihmisten ampumisen niiden pelien ulkopuolella, jookos? Kaikki on tyytyväisiä, eikä mene maine meidän harrastukseltamme.
Terveisin 5 vuotta harrastusta takana. Ja enemmän edessä. - M4SS4CR3
Ootteko vitun tyhmiä vai esitättekö. Selvä trolli tuo. "Jee, on kiva saada ihmiset suuttumaan.". Jos, joku oikeasti hankkisi Airsoft-aseen tuohon tarkoitukseen hän hankkisi sähköaseen. Tuo jonne valitsi tuon CO2 vain sen takia , Koska se on Proairsoftin tehokkain ase. Älkää ottako näitä paskahousuja tosissanne, ärsyttää ne vain haluavat. "Ruudun toisella puolella hihittää aleksi ja ilkka 13v". Selvästi 13v Jonnen kirjoittama, ei kukaan muu keksisi tämmöistä
- rwerwerwerw
jos ammut mummelia tai naapureitas koko ajan niin ne voi soittaa pollareille.ihmisten ampuminen on poliisi asia
- gjrjgrjgiuhiyrh
Ihan kaikella kunnioituksella Haista paska!!!!!!!!!!!!!!
- nyyppa
tajusittehan vihdoin että se oli vitsi vitun homot
- jf-999
mä oon tienny kokoaja oon vaa yrittäny eläytyä
- Homo kusettaja
vitun homo älä varasta mun nimimerkkiä!
- gjrjgrjgiuhiyrh
Tajusin että oli vitsi mutta se oli erittäin paska
- nhgvnfghtrh
Voi vitun urpo
- Järki hoi älä jätä
vituttaa just tämmöset pellet jotka pilaa meidän harrastuksen. Osut vielä sitä mummelia silmään ja kukkahattutädit kieltää airsoft-aseet lailla!
- järjenääni
Miksi tämä on aihealueeella airsoft? Vaikka ase onkin airsoft/kuula-ase niin ei tämä ole airsoftia. Ja muuten haista huilu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,714215Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152674Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242307Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1072176Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072123Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6031924MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673