Malta, Hotel Panorama

_Kalevi_

Olimme jokin aika sitten kyseisessä hotellissa, joka osoittautui melkoiseksi pettymykseksi. Hotelli sijaitsee rauhallisella, mutta todella tuulisella paikalla, joten ainakin näin keväällä altaalla ja parvekkeella on aivan liian kylmä oleilla.

Hotellin aamiainen oli yksipuolinen ja olisi kaivannut edes jonkinlaista vaihtuvuutta: kuivat nakit, pala sämpylää ja munakokkeli keksin kera ei oikein kiinnostanut kahta viikkoa.

Huone ei vastannut odotuksia, esim. suihku oli jopa vaarallinen veden lämpötilan muuttuessa jatkuvasti. Muitakin ongelmia veden suhteen oli.

Hotellin henkilökunnassakaan ei paljoa kehuttavaa ollut, tylyä toimintaa.

Tässä kokemuksemme Hispanian lomalta kyseisessä hotellissa. Malta itsessäänkään ei suurta vaikutusta tehnyt, mutta tuli nyt nähtyä.

Terv. Kalevi

2

493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietoa kiitos

      Lisäkommentit kyseisetä hotellista kiinnostaisi, kun olisi hyvä vaihtoehto budjettimatkailijalle. 399e viikon matka äkkilähtönä.

      Mutta jos sängyissä on luteita kuten zooverista ymmärsin, niin maksan kyllä satasen enmmän hieman paremmansta hotellista. Apua kaipallen.

    • maltese

      Olen ollut Maltalla ja hotellimme sijaitsi Sliemassa. Ajattelin mennä syksyllä uudestaan ja silloinkin otan hotellin Slieman alueelta. Kiertelin eri kylissä viime reissulla ja vaikuttivat kovin hiljaisilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      204
      2368
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      40
      1582
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      135
      1232
    4. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      288
      1028
    5. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      56
      972
    6. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      296
      940
    7. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      20
      912
    8. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      906
    9. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      19
      774
    10. Aina ku nään sun kuvan

      Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭
      Ikävä
      58
      763
    Aihe