Ei mitään karjalaumamatkustamista :)

matkustaminenopettaa

Olin todella iloisesti yllättynyt lennettyäni Blue1in kanssa Lontooseen. Aijemmin olin tehnyt samaisen lennon Ryanairin kanssa ja se oli kuin mitäkin karjalaumamatkustamista.. Koksa paikkalippuja ei ollut niin ihmiset ryntäsivät koneeseen kuin mitkäkin sonnit rynnien melkein tositensa yli, vain saadakseen paremman paikan... Kun siihen istuimelle sitten pääsi niin se oli kuin joku sardiini purkki jossa piti istua polvet suussa (en ole kaikkein lyhyin henkilö).. Kaiken huipuksi lentoemännät olivat todella pahantuulisen näköisiä ja kuulostivat myös siltä puhuessaa... En suosittele!!
Mut tosiaan se mistä aloin puhua on Blue 1 :D Joka taas on ihan oma luokkansa! Joo se on jonkun verran kalliimpi, mutta pidemmän ihmisen ei tarvii tukehtua istuinpaikan pienuuteen. Penkit ovat paljon leveämpiäkin ja pehmeämpiä ja työntekijät iloisia. Ja kaikkein tärkeintä on se että jokaisella on oma istnuinpaikkansa jo heti alussa niin ei tarvii olla joku juoksukilpailia saadakseen haluamansa istuimen :D
Eli jos haluutte itekki kokeilla erittäin laadukasta ns budjettilentoyhtiötä ni klikatkaapa tätä:
http://blint-campaigns.com/campaign_redir.php?campaign=147&rep_id=8933333575

5

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pissakakka

      Haista pitkä ja hapan vittu

    • Matkustat 10AB

      Hei! Tulimme juuri Pariisista ja olimme oikein tyytyväisiä lentomatkaan Blue1:lla. Kaikki sujui hyvin ja henkilökunta oli ystävällinen.

    • Josku

      Saavuin juuri Ryanairilla Roomasta ja olin todella tyytyväinen. Mennen tullen lennot olivat reilusti etuajassa perillä. Koneeseen nousu ei ollut ollenkaan kaaosmaista, kuten ketjun aloittaja kuvailee. Ihmiset pakkautuivat koneeseen kaikessa rauhassa ja valitsivat haluamansa istuimet. Koneen täyttö sujuu nopeasti ,koska sekä etu- että takaovi on käytössä ja saa istua heti ensimmäiseen vapaaseen paikkaan. Todella sujuvaa. Ainoa miinus on pakko antaa Tampereen terminaalin ankeudesta, mutta tilanne kuulemma korjaantuu ensi vuonna kun halpalentoyhtiöt saavat Tampereelle uuden terminaalin.

      Palvelu Ryanairin lennolla oli erittäin ystävällistä ja myyntivalikoima oli kattava. Kärry kiersi lennon aikana kaksi kertaa ja tarjoilujen välilläkin sai tilata syötävää ja juotavaa nappia painamalla.

      Ja....meno-paluu -lentoni maksoi veroineen 78 euroa. Ei olleenkaan paha hinta.

      Heinäkuuksi on jo tilattuna Ryanairin lennot Edinburghiin. Meno-paluu 58 euroa.

    • dorks

      kivat sulle hei, oliko kivaa ryanairin koneessa slobo-miehistön kyydissä

    • thwth

      Heh, finskiläiset käy huutelemassa väliin. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4580
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2642
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1675
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1156
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      45
      865
    7. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      863
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      817
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe