Ei mitään karjalaumamatkustamista :)

matkustaminenopettaa

Olin todella iloisesti yllättynyt lennettyäni Blue1in kanssa Lontooseen. Aijemmin olin tehnyt samaisen lennon Ryanairin kanssa ja se oli kuin mitäkin karjalaumamatkustamista.. Koksa paikkalippuja ei ollut niin ihmiset ryntäsivät koneeseen kuin mitkäkin sonnit rynnien melkein tositensa yli, vain saadakseen paremman paikan... Kun siihen istuimelle sitten pääsi niin se oli kuin joku sardiini purkki jossa piti istua polvet suussa (en ole kaikkein lyhyin henkilö).. Kaiken huipuksi lentoemännät olivat todella pahantuulisen näköisiä ja kuulostivat myös siltä puhuessaa... En suosittele!!
Mut tosiaan se mistä aloin puhua on Blue 1 :D Joka taas on ihan oma luokkansa! Joo se on jonkun verran kalliimpi, mutta pidemmän ihmisen ei tarvii tukehtua istuinpaikan pienuuteen. Penkit ovat paljon leveämpiäkin ja pehmeämpiä ja työntekijät iloisia. Ja kaikkein tärkeintä on se että jokaisella on oma istnuinpaikkansa jo heti alussa niin ei tarvii olla joku juoksukilpailia saadakseen haluamansa istuimen :D
Eli jos haluutte itekki kokeilla erittäin laadukasta ns budjettilentoyhtiötä ni klikatkaapa tätä:
http://blint-campaigns.com/campaign_redir.php?campaign=147&rep_id=8933333575

5

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pissakakka

      Haista pitkä ja hapan vittu

    • Matkustat 10AB

      Hei! Tulimme juuri Pariisista ja olimme oikein tyytyväisiä lentomatkaan Blue1:lla. Kaikki sujui hyvin ja henkilökunta oli ystävällinen.

    • Josku

      Saavuin juuri Ryanairilla Roomasta ja olin todella tyytyväinen. Mennen tullen lennot olivat reilusti etuajassa perillä. Koneeseen nousu ei ollut ollenkaan kaaosmaista, kuten ketjun aloittaja kuvailee. Ihmiset pakkautuivat koneeseen kaikessa rauhassa ja valitsivat haluamansa istuimet. Koneen täyttö sujuu nopeasti ,koska sekä etu- että takaovi on käytössä ja saa istua heti ensimmäiseen vapaaseen paikkaan. Todella sujuvaa. Ainoa miinus on pakko antaa Tampereen terminaalin ankeudesta, mutta tilanne kuulemma korjaantuu ensi vuonna kun halpalentoyhtiöt saavat Tampereelle uuden terminaalin.

      Palvelu Ryanairin lennolla oli erittäin ystävällistä ja myyntivalikoima oli kattava. Kärry kiersi lennon aikana kaksi kertaa ja tarjoilujen välilläkin sai tilata syötävää ja juotavaa nappia painamalla.

      Ja....meno-paluu -lentoni maksoi veroineen 78 euroa. Ei olleenkaan paha hinta.

      Heinäkuuksi on jo tilattuna Ryanairin lennot Edinburghiin. Meno-paluu 58 euroa.

    • dorks

      kivat sulle hei, oliko kivaa ryanairin koneessa slobo-miehistön kyydissä

    • thwth

      Heh, finskiläiset käy huutelemassa väliin. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1700
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1336
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1285
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      840
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe