Itselläni on vielä vuosi siihen että saisin ajaa yli 25kw kokoisia pyöriä mutta ajattelin hommata sellaisen jo kesäkuussa. Muistaakseni luin jostain palstalta että esim ennen 1999 vuoden pyöriä saisi itse kuristaa kotona vai mitenkö se meni?
Kysymykset siis ovat että kuinka kuristan pyöräni 25kw kokoiseksi kotikonstein jolloin saisin papereihin 25kw vuodeksi. Hoitavatko pyörien merkkihuollot kuristuksia vai missä voin hoitaa ammattilaisen avulla kuristuksen ja paljonko nämä yleensä maksavat?
Kyseessä on siis 650cc suzuki enska.
Moottoripyörän kuristaminen
3
572
Vastaukset
- kuristaja....
Sitähän voi koittaa hommaamalla kantee sinne imukurkkuihin sellaset ilmamääräsuppilot mitkä tungetaan sinne imukurkkuihin?
ja pakoputkeen tunget vaikka jotain kanssa... - kiukkuherra9332
Jos kuristan pyörän kotikonstein niin tarvitsenko jotain todistusta siitä että olen kuristanut pyörän vai riittääkö se että varaan ajan muutoskatsastukseen ja vien pyörän sinne vai miten nämä menevät..?
- ripethepooh
ODOTA VUOSI!
EI oo mitään järkee rupee kuristelemaan ja sitten muutoskatsastamaan pyörää.
Tulee kalliiksi, katsastus saattaa vaatia kaiken näköistä mitä ei tajuukkaan. Ja lopputuloskin on "hiinä-ja-hiinä".
Ja sitten vuoden päästäkö aattelit tehä saman toisinpäin? Ja maksaa taas!
EI JÄRKEÄ!!!
Katsastuksen vaatimuksista kandee reippaasti vaan ottaa puhelin kouraan ja soittaa lähimmälle katsastusasemalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48711- 33683