mikämikä?

Tietääkö joku ihan oikeesti mikä tuolla passatin 06 1,9 tdi;n ilmeisesti lämppäri/ ilmastointilaite jossain koelaudan takana naputtaa ja naputtaa, ihan kuin joku läppä siellä olis "hermostunut" eikai tuo ole normaalia?
Voiko tuolle edes tehdä kohtuudella mitään?
3391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sama vika omassani... ei aiheuta toimenpiteitä.

Äänestä

Noissa alkupään 3C passateissa tuota ilmastoinninläppämoottoreiden ongelmaa taisi olla. Googlettamalla löytyy juttua.
Tuossa jotain juttua vastaavasta asiasta, tosin muista VAG autoista
http://www.vagarena.fi/index.php?topic=2978.0

Äänestä

sfefre kyseli 30.5.-ttä kojelaudasta kuuluvaa naputusta.Saatan olla pahastikin metsässä,mutta omassa ja myöskin naapurin passatissa naputus tuli varoitusvilkkureleestä.Se naputteli ihan omiaan ,miten sattui. Releen vaihtaminenkaan ei auttanut.Korjauksena löytyi keskustelupalstalta kikka vitonen.Vilkkuvivun juuresta CRC-tä reilusti sisään ja "voila",naputus hävisi,molemmista passateista.Nämä tosin vähän vanhempia,04 ja 03. Kuulemma saksalainen insinööri tunkenut liikaa vaseliinia ko paikkaan,vanhemmiten alkaa oireilemaan noinkin erikoisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sfefre kirjoitti:

Tietääkö joku ihan oikeesti mikä tuolla passatin 06 1,9 tdi;n ilmeisesti lämppäri/ ilmastointilaite jossain koelaudan takana naputtaa ja naputtaa, ihan kuin joku läppä siellä olis "hermostunut" eikai tuo ole normaalia?
Voiko tuolle edes tehdä kohtuudella mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu