TAIDETERAPEUTTI HELVETISTÄ!

Oikeudeton

Taideterapeutti Maarit Björkman ja hänen äitinsä Eila Ekman Björkman järjestivät omistamassaan taidekoulu Alfa-artissa laittomia kokouksia yhtä oppilasta vastaan. Näissä kokouksissa on yhtä koulun oppilasta vastaan esitetty erittäin törkeitä syytteitä, ilman että kokousten uhri on saanut olla paikalla vastaamassa syytteisiin. Uhrilta on myös viety lakisääteinen oikeus saada tietää kuka häntä on syyttänyt ja mistä, sekä oikeus myös saada olla paikalla näissä kokouksissa!

Maarit Björkmannin järjestämä laiton kokous on ollut erittäin törkeä, koska se on tehty kirjallisen syytekirjelmän takia. Eikä syytöksien uhrille ole annettu nähtäväksi tätä kirjallista syytekirjelmää, vaikka siihenkin hänellä olisi pitänyt olla laillinen oikeus!

Psykologista väärinkäyttöä koskeva kirjallisuus kertoo tällaisen toiminnan olevan sitä että uhrin psyyke yritetään rikkoa ja ajaa hänet itsemurhaan. Ja esitettyjen syytteiden tarkoitus on ollut tuhota uhrin ura ja yrittää saada hänet itse lähtemään koulusta, jottei koulun tekemä törkeä petos paljastuisi.

Koska Maarit Björkmannilla on psykologinen taideterapeutin koulutus, teko täyttää täysin törkeän vahingonteon ja tahallisen murhayrityksen tunnusmerkit! Ja näin voimme hyvillä mielin kutsua häntä Taideterapeutiksi suoraan helvetistä!

Maarit Björkmannin ja Eila Ekman-Björkmannin poliittisten suhteiden ansiosta asia on jätetty tutkimatta niin poliisin kuin maan ylimpien oikeusvalvojienkin taholta!!!

Kirjallisen todisteen salaaminen jolla on estetty uhrin oikeuksien hakeminen on ihmisoikeusrikos, tai niin ainakin ihmisoikeustuomioistuimet asian tulkitsevat poikkeuksetta! Joten jokainen kokouksiin osallistunut on vain ja ainoastaan halveksittava ihmisoikeusrikollinen!

Kun uhri ensimmäisen kerran 2007 otti palstalla esille Taidemaalariliiton jäsenhaussa 2005 tapahtuneen syrjinnän ja ihmis- ja perusoikeusrikkomukset, palstalla esitettiin mielenkiintoinen asia. Väitettiin että Taidemaalariliittoon pääsee vain suositusten kautta, eli jonkun liitosssa jäsenenä olevan pitää suositella taiteilijaa. Samaan aikaan liiton jäsenhaussa myös kolme uhrin kanssa samalla luokalla opiskellutta ja uhria vastaan järjestettyihin kokouksiin osallistunutta pääsi liiton jäseneksi, vaikka heidän meriittilistansa ovat olleet paljon uhria vaatimattomampia!

Jos Eila Ekman-Björkman tai Maarit Björkman ovat suositelleet näitä kolmea, niin onko heidät palkittu vaikenemisestaan. Eli ovatko nämä kolme samalla luokalla opiskellutta myyneet yhden luokkakaverinsa perusoikeudet Taidemaalariliiton jänenyydellä???

0

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

        Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
        Ikävä
        77
        4502
      2. Kesä, kesä!

        Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
        Tunteet
        11
        2473
      3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

        Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
        Ikävä
        172
        1655
      4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

        Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
        Maailman menoa
        244
        1508
      5. Ei sua pysty unohtamaan

        Ei vaan yksinkertaisesti pysty
        Ikävä
        124
        1400
      6. Pitikö mennä rakastumaan

        Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
        Ikävä
        122
        1307
      7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

        Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
        Maailman menoa
        72
        1229
      8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

        No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
        Viihde ja kulttuuri
        9
        1221
      9. Mitä tai ketä kaivattusi

        muistuttaa?
        Ikävä
        76
        1212
      10. Hei, huomenta komistus

        Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
        Ikävä
        35
        976
      Aihe