onnettomasti kuin minulla, kun aloin korjata LG:n 19 tuumaista lcd-näyttöä, kun täältä on saanut niin hyviä ohjeita? Nimittäin vaihdoin pullistuneen elkon, jolloinka laitteeseen alkoi kyllä tulla virta, kuten pitikin, mutta samalla se rupesi lykkäämään savumerkkejä takaritilän raosta ja siitä nousi ikäänkuin eräänlainen mikropiirin käry nokkaan. Kun sen nyt tutkin niin näyttöpaneelille menevä lattakaapeliliitin oli epähuomiossa mennyt väärinpäin (kuinka sopikin?) ja näytönohjainkortilta on yksi 6-kinttuinen "satiainen" kärynnyt tunnistamattomaksi möykyksi.
Onkohan kenenkään käynyt niin
voi voi sentään
482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Otapas käsipyyhe esille ja laita se näyttö päälle, niin voit harjoitella intiaanien savumerkkejä, eli ikivanhaa viestintämenetelmää.
Ihan aikuisen oikeasti. Taas näitä trollausviestejä. Minun ip-skanneri näyttää samaa ip:tä ja MAC-osoitetta, mikä on tällä palstalla asustavalla WC-amatöörillä.
Poista nyt ainakin se troijan koni koneeltasi. Ällöttävää katsella sinun tumputusta nettikameran edessä.
Sinähän se varsinainen trolli olet. Aloittajan tapaus on aivan tosi. Olin vieressä, kun käry kävi.
Sultako pääsi käyttövoima karkuun? Savullahan kaikki elektroniikka toimii.
rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr