Onko hommii Jurvelalla tai Juupajärvellä??? Entä Blockin pojilla, Viidan jarpilla ja Kanttikoskella? Myös kysyisin että onko RL-transsilla ja Virtasella tai Tenhulla hommii???? Noissa lafkoissa duuneissa olleet kertokoon enemmän, että kandeeko mennä noihin puljuihi hommii.
Hommii
Ajohommaa etsivä
2207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mene vaan juupajärvelle töihin jos haluat ajaa paskalla tunti palkalla soraa kalustona toimii vanhoja 3 sarjalaisia jotka halvin kylä seppä on laittanut kasaan
ja niin onhan sulla sitten varakas muija joka elättää sut koska palkkasi tulee olemaan todennäköisesti 500-1400 euroa kuussa tosin riippuu siitä miten ajoa on ja niin mitään lisiä ei makseta ja ei myöskään odotuksesta.tossa talossa on aina hommia tarjolla koska edes virolaiset eivät enää suostu tekemään kyseiselle isännälle töitä äijä tosin jo vuosia pitänyt mollin sivuilla paikkaa vapaana mutta kyseisellä firmalla on niin huono maine että tekijöitä ei vaan löydy firma todennäköisesti ajautuu konkurssiin ennen pitkää.
löytyi sentään yksi joka ei tajunnu provo viestiä vaan rupes suu vaahdossa latelee lotuuksia.