Derbi sähköviat????

Eli onko derbeissä sähkövikoja ja jos on, niin millaisia? Ja onko niitä paljonkin? esim saattaako derbissä esiintyä sähkövikoja, kun vaihtaa ´mikkihiiret´minivilkkuihin?
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Derbeissä on aivan samanverran sähkövikoja, kuin muissakin laatu mopoissa.
Se legenda, että derbeissä olisi muita mopoja enemmän sähkövikoja, on täyttä paskaa jonka todistamiseen ei ole MINKÄÄNLAISIA todisteita.

Ja en ole mikään ''derbimies''. Ajoin 3 vuotta, jonka aikana omistin 3 eri derbiä ja ei ollut kuin yhdessä aivan pieni sähkövika.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


derbi vai? kirjoitti:

Eli onko derbeissä sähkövikoja ja jos on, niin millaisia? Ja onko niitä paljonkin? esim saattaako derbissä esiintyä sähkövikoja, kun vaihtaa ´mikkihiiret´minivilkkuihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu