HP CP2025 surkein tulostin ikinä?

Sika hidas!

Kahden kolmen sivun välein tekee puhdistusta monta minuuttia ja sitten taas pistää tulemaan pari sivua ja jatkaa hinkkaamista.

Onko mikään laser-tulostin nopeampi? Katsoin asetukset läpi, tuota ei saa edes säädettyä niin että se teikisi tuota puhdistusta harvemmin. Asetuksissa on säädetty kalibrointi 168 tuntiin, mutta ei auta yhtään mitään.

7

554

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikentietäjä

      googlaa vähän. huomaat iskeneesi kätesi paskaan.

    • Öömm TOTA:.!!%#?+

      .

      myisitkö sen HP tulostimen halvalla??????

      .

    • Muistaakseni ohitus:

      .

      Virheen ohitus muuta lokero 2 paperiasetukset paperi 111-130g paksu tms. ja tukoksen / virheen tapahtuessa ohita, viive 0 s.

      .

    • HP CP2025 haisee

      Nyt puolen vuoden kokemusten perusteella voisin sanoa, että tätä mallia kannattaa välttää kuin ruttoa. Monta sivua tulee läpi kerralla, hidastelee, jumittelee. Suomeksi sanottuna täysin paska vehke.

    • printermanwithoutjob

      Älkääpäs nyt. Se on ihan hyvä vehjes. Jos tulostin menee siihen kirottuun puhdistustilaan vähän väliä, niin ylläolevat asetukset voivat auttaa. Parempi kuitenkin vaihtaa syöttörulla-asetelma. Pitäisi mennä takuuseen.

      Ongelma johtuu ajoituksesta. Osalla tehtaalta tulleista rullista paperi myöhästyy millisekunnin, printteri kuvittelee virheellisesti tulostaneensa arkin ulkopuolelle ja puhdistussekvenssi käynnistyy. Paksu-paperi -asetuksilla läpimenonopeutta pienennetään pikkuisen ja toleranssit kasvaa. Toisaalta fusarin lämpöä myös nostetaan, joka voi johtaa ikävään printtien käpristelyyn.

      Ja totta, puhdistustila-juttu on ihan sietämätön. Mutta kun siitä pääsee eroon, niin ihan kelvollinen pikku värilaaseri.

      • Hah!

        Ilmanko valmistus lopetettu. Meidän firma osti varmaan loput, liekkö saanut "halvalla"? Pitääkin muuttaa noita asetuksia, puhdistaa, puhdistaa, kalibroi....huh!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      105
      4690
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      395
      1418
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      187
      1081
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      990
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      912
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      897
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      876
    Aihe