HP CP2025 surkein tulostin ikinä?

Sika hidas!

Kahden kolmen sivun välein tekee puhdistusta monta minuuttia ja sitten taas pistää tulemaan pari sivua ja jatkaa hinkkaamista.

Onko mikään laser-tulostin nopeampi? Katsoin asetukset läpi, tuota ei saa edes säädettyä niin että se teikisi tuota puhdistusta harvemmin. Asetuksissa on säädetty kalibrointi 168 tuntiin, mutta ei auta yhtään mitään.

7

595

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikentietäjä

      googlaa vähän. huomaat iskeneesi kätesi paskaan.

    • Öömm TOTA:.!!%#?+

      .

      myisitkö sen HP tulostimen halvalla??????

      .

    • Muistaakseni ohitus:

      .

      Virheen ohitus muuta lokero 2 paperiasetukset paperi 111-130g paksu tms. ja tukoksen / virheen tapahtuessa ohita, viive 0 s.

      .

    • HP CP2025 haisee

      Nyt puolen vuoden kokemusten perusteella voisin sanoa, että tätä mallia kannattaa välttää kuin ruttoa. Monta sivua tulee läpi kerralla, hidastelee, jumittelee. Suomeksi sanottuna täysin paska vehke.

    • printermanwithoutjob

      Älkääpäs nyt. Se on ihan hyvä vehjes. Jos tulostin menee siihen kirottuun puhdistustilaan vähän väliä, niin ylläolevat asetukset voivat auttaa. Parempi kuitenkin vaihtaa syöttörulla-asetelma. Pitäisi mennä takuuseen.

      Ongelma johtuu ajoituksesta. Osalla tehtaalta tulleista rullista paperi myöhästyy millisekunnin, printteri kuvittelee virheellisesti tulostaneensa arkin ulkopuolelle ja puhdistussekvenssi käynnistyy. Paksu-paperi -asetuksilla läpimenonopeutta pienennetään pikkuisen ja toleranssit kasvaa. Toisaalta fusarin lämpöä myös nostetaan, joka voi johtaa ikävään printtien käpristelyyn.

      Ja totta, puhdistustila-juttu on ihan sietämätön. Mutta kun siitä pääsee eroon, niin ihan kelvollinen pikku värilaaseri.

      • Hah!

        Ilmanko valmistus lopetettu. Meidän firma osti varmaan loput, liekkö saanut "halvalla"? Pitääkin muuttaa noita asetuksia, puhdistaa, puhdistaa, kalibroi....huh!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1094
    2. 69
      1024
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      47
      952
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      895
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      587
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe