luonteeltaan?
Oletteko kohdannu pariskunnan jossa molemmat on narsisteja
14
146
Vastaukset
- una mu.......
Kysymys on mielen vikainen.
- Niin tai ei
Saattaapi se ollannii kysyjän mielen mukainenkin.
- kiinnostaa,perustele
Niinkö, perustele ?
- Meriläinen
Narsisseja on vielä tuolla yhdellä pihalla paljon, mietin koska ne lakkaa kukkimasta.
Äsken tuli iltalenkillä vastaan.
Olivat tosi narsistin näkösiä molemmat.- sireenien aikaan
Ihmisiä luokitellaan noin vaan sen kummemmin diagnisoimatta narsisteiksi. On niin helppo syyttää toista narsistiksi, kun pitäisi ajatella ensin omia vikojaan.
- meeriamanda
En ole...ja tuollaista pariskuntaa ei olekaan! Toisen olisi alistuttava sit vuoropäivin/viikoin :) , ei tuu mittään.
- skitzo
Voipi ollakki, toinen on toistaan ovelampi !?
Olis tosi mukava tuntea pariskunta, jossa molemmat kukkii narsteja!
" kumpi ja kampi tappeli kumpi voitti "- meeriamanda
Niinno ...kaikkihan on mahdollista :) Ja kyllä heitäkin varmaan on, muistan jokusen osan katselleeni sub´ilta...Martiina ja Esko Colombiassa tj. ei- ih mä vallan kauhiasti ihmettelin miksi he olivat ylipäätään aviossa? Kumpikin pisti altalipan toistaan minkä ehti! Mikä sellainen avioliitto on? Kateus toistensa saamaan julkisuuteen söi heitä kuin tauti, rumaa, enkä viitinyt katella enempää.
Oikeesti minun kanssani ei viihtyisi tälläinen narsisti, ei kun vaihtoon!
- voipi ollakki
Helpommin sanottu kuin toteutettu, kaksi narsistia ovat kietotuneet toisiinsa kipein sitein niitä ei avata heloppa, siispä yhteiselämä jatkuu kunnes kuolema heidät erottaa.
Olisko tässä selitys elämän mittaiseen avioliittoon, hymm,,,, panee miettimään.- ??´´??
Onko tarkoituksenasi sanoa, että vain kaksi narsistia voi olla elämänmittaisessa liitossa??
- pani ajatelemaan
senku pähkäilen, voi niin ollakki, itelläki piiiiiiitkä liitto, elämä on ollu tosi kimurantti, narsismi voisi ollaki selistys, hymmmm,,,,,,
- ??´´??
Samoin, kai kaikissa ihmisissä on hiven narsismia, tai, sanotaanko itsetuntoa, ei kuulosta yhtään niin pahalta.
Pitkälle yli 30 vuotta jo yhdessä, ja aina yhtä mukavaa.
- .
Osaan kuvitella, jännitystä piisaa joka päivälle, " ollako vai eikö olla "
ja ollaanhan me .
Välillä vi.......aa niin pi......ti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2691637Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle371512- 961316
- 181300
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61217Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101037Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86950Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66925T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43901- 32890