Six pack iltaisin

Six pack Mies

Terve! Olen ansiosidonnaisella päivärahalla elelevä pitkäaikaistyötön mies.Nyt tällä kertaa olen juonut kaksi vuotta six packin keskiolutta joka-ikinen ilta.Sitten kun aina pääsee töihin aina vähäksi aikaa yleensä tapana lopettaa kokonaan tuosta vaan viikolla tissuttelu.En siis kännää enkä örvellä ikinä mutta tissuttelen noin.Mikä käyttäjä olen?Vapaata aikaa kun riittää niin on tapana iltaisin aina six pack ottaa töllön ääressä.Jos oli vakituista työtä tätä en harrastaisi.Olen jokapäivä virkeä ja iloinen ihminen joka on aina täysin tavallisessa absolutistin olotilassa heti aamusta aamukahvilla.

3

646

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ?

      Monennenko kerran postasit palstalle tuon saman provoviestisi ?

    • Minulla oli aktivistiaikoinani vaihe, jolloin otin 6 viskiä joka ilta. Se oli takuulla jo aamulla töihin lähtiessä haihtunut, mutta olo oli silti väsynyt ja jollain lailla sumuinen.

      Juomani määrä vastasi siis suunnilleen sixpäkkiä olutta, mutta en ollut iloinen, virkeä eikä lopettaminen sujunut tuosta vaan. Silloin en tiennyt mikä olin, mutta nyt tiedän.

    • Rahaa palaa

      Six pack päivässä tietää kyllä aikamoista rahanmenoa pelkkään keskiolueen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      96
      1654
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      57
      758
    3. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      263
      755
    4. 43
      694
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      126
      649
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      44
      531
    7. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      31
      473
    8. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      29
      459
    9. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      58
      436
    10. Martinan naama Seiskan kannessa

      Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      432
    Aihe