olenko tulossa homoksi?

paska elämä

terve.. oon tällane 13v poju. mul on yks helvetinmoinen ongelma, sori.. mä pelkään et musta on pian tulossa homo. mä oon tykänny tytöistä ja haaveillu siitä jostakin, mut nyt mun fantasiat on muuttunu.. mä kiihotuin ennen alastoman naisen näkemisestä, mut nyt mä oon huomannu, et mulla alkaa seisoon, kun ajattelenkin poikaa, puhumattakaan et se olis ilman housuja, you know. ja se on niin noloo tunnustaa tää, kun en haluis poikarakkautta. mitä mä teen? en ikinä haluu miksikää homoksi oikeesti. mun elämä menee pilalle vittu mä hirtän pian itteni! sori..

18

1455

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyl sun kannattaa...

      tulla kaapista ulos. olen itsekin homo, kova kohtalo :((

      • Anonyymi

        Otan osaa! !


    • stadikasta

      Voi olla, että poika voi kiihottaa mieltäsi. Poika on helpompi kuvitella mielikuvituksessaan, koska tiedät paremmin miltä poika näyttää, kun itsekin olet sellainen. Fantasia voi olla kiva mielessä, mutta sitten todellisuudessa tuskin haluat työntää mutteriasi ruskeaan reikään :D

      Ja voi tosiaan olla, että sussa on pientä bi-henkisyyttä. Yllättävän monessa asuu pientä bi-henkisyyttä, suurin osa ei vain myönnä sitä.

      Sanoisin sua homoksi, jos hankit poikaystävän ja sen kanssa leikitte sängyssä

    • Janne1908

      Minullakin om sama tai mä kiihotun tytöille ja nään märkiä unia tytöistä mutta on tullut sellainen mielenhäiriö että olisin homo mutta kummiskin niin en tunne mitää seksuaalisia tunteita miehiä kohtaan mutta todella häiritsevä mielenhäiriö

    • aku_anka

      Et oo

    • perunaleipä

      ei homoksi voi "tulla"

      • Anonyymi

        No miten vitussa se sitte toimii xd


    • Furukawa-sensei

      Itse voin huutaa vaikka täydessä linkassa että "Minä olen homoseksuaali, ja ylpeä siitä!", sillä miksi kieltää tai hävetä tosiasiaa? Biseksuaalit ovat mielestäni täysiä mulkkuja, jotka eivät tiedä mitä tahtovat. Saattaa olla että olet homo, mutta se voi myös liittyä teiniikään, ja olla vain vaihe.

    • Anonyymi

      Homous on synnynnäistä. Siihen ei voi itse vaikuttaa, mutta uskoisin että sinussa on vähän bi piirteitä. Omasta mielestä et oo homo.

    • Anonyymi

      Se on ihan normaalia.

    • Anonyymi

      Murkkuikään kuuluu homoseksuaaliset ajatukset eikä se tarkoita että ois homo.menee iän myötä ohi. Hormoonit nyt vaan sussa jyllää voimalla. Huoli pois.

    • Anonyymi

      Homous on kiiltokuva, jota tuputettaan tuutin täydellä leffoissa, mediassa ja jos minkälaisella Pride-kulkueilla. Mutta tämä kaikki ei luonnottomuutta tee luonnollisemmaksi tippaakaan. Homous (mm ja nn) ja samoin bi-seksuaalisuus on luonnotonta.

      Ole ystävä huoleti. Sinulla on terve ja hyvä asenne homoutta kohtaan, koska koet sen siksi jota et halua. Olet sikäli terve mies. Ole huoleti.

      Tällaisia outoja tunteita ei pidä säikähtää, ne ovat ohimeneviä eikä ne ole sikäli mikään iso ongelma. Se on kuin tuulenpuuska. Tulee ja menee. Wiuh...ja se on ohi.

      Nainen on miestä varten. Naisen kanssa kokee mies todellista erotiikkaa, rakkautta, hellyyttä ja sisältörikkautta suhdetta. Siksi koska se on lunnollista ja tervettä ihmisuhdetta.

      Homopiireissä on ilmiölle tyypillisiä mm. alkoholisoituminen, lyhyet suhteen. pettäminen, huumeet ja tilastollisesti korkea itsemurha%. Homouden julkistaminen ei ole näitä perusilmiöitä poistanut eikä muuttanut mitenkään parempaan suuntaan. Syy: homous on luonnotonta ja ahdistavaa ihmiselle.

      Toivotan Sinulle kaikkea hyvää. Toivon Sinun löytävän hyvän naisystävän ja kaikkea muutakin hyvää elämääsi!

      Tsemppiä!

      Pää pystyyn ja eteepäin !

      • Oletko koskaan miettinyt, että homous voi olla ihmiselle ahdistavaa juuri siksi, että kaltaisesi ihmiset kylvävät yhteiskuntaan homoutta demonisoivia mielipiteitä?

        On aivan varmaa, että kukaan ei tarkoituksella ryhdy homoksi. Homous ei ole oma valinta, kuten ei mikään muukaan seksuaalinen suuntautuminen. Ainoastaan se on oma valinta, että toteuttaako itseään vai ei, mutta jos touhussa ei kerran satuta ketään, niin miksipä ei toteuttaisi.


      • Anonyymi

        Ylempi komentti erinomainen. Kyse on biologiasta, ei liberaalista haihattelusta.


    • Anonyymi

      Ihminen kehittyy homoksi jo sikiövaiheessa äidin kohdussa. Ihminen on siis jo syntymästään saakka joko hetero tai homo. Tästä on tieteellisiä tutkimuksi.. Hetero ei voi tulla homoksi, eikä homo heteroksi. Se on mahdotonta. Vanhempien tulisi lapsuusiässä tiedostaa tämä ja olla tukena, oli lapsi mitä hyvänsä. Vanhenpien tuki on tarpeen, että lapsella on hyväksyvät vanhemmat. Jos väkisin yrittää muuttaa ihmisen persoonallisuutta, siitä on ikävät seuraukset. Se ei tule onnistumaan. Vanhemmilla tulee olla asiasta tietoa, jotta lapsi saa tarvitsemaansa hellyyttä ja sitä tukea.

      • Anonyymi

        Kylläpä oli hyvä vitsi taas :D


    • Anonyymi

      Jos tuntuu siltä et ei ole omajuttu niin sillo vastaus pitäis olla päivänselvää. Se on vaan tommone mielen kepponen nii ku joku jo mainitsi täällä. HOCD.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2196
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      104
      1634
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      82
      1318
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1283
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1236
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      59
      1059
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      60
      1034
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1007
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      942
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      814
    Aihe