voiko uros joka on seitsämän vuotias ja naaras joka on kolme vuotta tehdä undulaatin poikasia haluaisin niitä niin.
help my
3
135
Vastaukset
- Ankku_
Valitettavasti jo sen takia, että vain haluat undulaatin poikasia, on niitä parempi olla tekemättä. Pesittäessä undulaatteja on perehdyttävä tarkasti emojen ominaisuuksiin (ovatko ne sopivat vanhemmat poikasille, on tuotettava vain hyviä ja terveitä yhdistelmiä) eikä pesittäminenkään ole niin yksinkertaista.
Vastaan siis sinulle, että parempi kun et tee poikasia.No kyllä ne varmasti ovat sopivia. Ne eivät ole arkoja,ne ovat tottelevaisia,ne eivät tappele,ne ovat terveitä ja ne juttelevat toisilleen. Ja kyllä meiltä pesiä löytyy.
Ja kysyn vielä että onko värillä mitään merkitystä
- Ankku_
Kyse ei ole arkuudesta tai tottelevaisuudesta (mitä sillä ikinä tarkoitatkaan??), vaan terveydestä, koosta, ruumiinrakenteesta, värityksestä ym. Asiaa on liian paljon kerrottavaksi tässä, perehdy esimerkiksi sivuun http://www.dunkeldunkel.com/undulaatti/tietoa.html#lisaantyminen
En ole itse ekspertti undujen oikeanlaisista ominaisuuksista, sillä minulla on neitokakaduja. Kysele asiasta esimerkiksi kaijuli.fi foorumilla, siellä on asiantuntevampia ihmisiä kuin täällä. Ota kuitenkin huomioon, ettei poikasia tule tehdä huvin vuoksi. Poikaset eivät välttämättä mene kaupaksi ja niille voi olla hankala löytää vastuullinen koti. Tällä hetkellä undulaateista on ylitarjontaa, kuten sanoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424350
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384089- 643756
- 1093641
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans343557Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643357- 882943
- 542845
- 252646
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142354