K-Raudan

puutarhaosaston kassalta saa läksiäisiksi v..tuilua. Tänne mennään toistekin.
131182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

K- liikkeissä ihan normaalia. Cittarissa palvellaan infossa niitä kassin teippaajia ennen kuin kotimaisia.

Äänestä

ehkä se johtuu siitä et oot ite niin vittumainen.
kannattaa miettiä mitä sieltä turvasta päästää ilmaan eikä valittaa ja kysellä tyhmiä

Äänestä
  • Ehkä sinäkin olet insestin uhri. Ehkä löit pääsi pienenä kiveen? Mistä näitä tietää?

    Mikäli oma toimintamallisi tilanteessa jossa saat turpaasi on itsesyytös, niin onnea vaan. Joku traumahan siinä lienee taustalla.

    Äänestä

Siis kaikki viisi ennen minua jonossa olivat veemäisiä?

Äänestä

tai sitten olet joku herkkä viherpiipertäjä joka pitää kovemmalla äänellä sanottua tervehdystä vittuiluna

Äänestä
  • Niin... Oletko se sama kaveri, joka pitää iloisena tervehdyksenä, vaikka naapurin setä paskantaisi rappusillesi :D Jessus, mikä dorka! Taidat olla PerSu?

    Äänestä

  • eroiheroqiheoqårih kirjoitti:

    Niin... Oletko se sama kaveri, joka pitää iloisena tervehdyksenä, vaikka naapurin setä paskantaisi rappusillesi :D Jessus, mikä dorka! Taidat olla PerSu?

    jep.. kyl täytyy ihmetellä miks pitää aina olla naama mutrussa joka paikassa luuletko että saat sillon parempaa palvelua ku oot ku perseesee ammuttu karhu?
    muuta vaikka maan alle ni ei tarvi valittaa myyjistä tai muusta muka epäoikeudenmukaisesta palvelusta, mut luulisit kuiteki että sulle muurahaisetki vittuilee, kävelee liian kova äänisesti ja multaki haisee paskalle?
    ainii ootko käyny lääkärissä tutkituttamassa pääsi jos tykkäät tollasista kakka leikeistä, se saattaa olla vaarallista mut ilmeisesti jo liian myöhästä kun tollasia oireita on jo näkyny

    Äänestä

"Rautakauppojen" hinnat Lappeenrannassa ovat tähtitieteellisiä.

Tämä selittynee tietysti varakkaiden Venäläisten lypsämisellä
mutta siitä joutuu tietysti kärsiä paikalliset Suomalaiset.

Aivan törkeitä hintoja!

Äänestä
  • No no, elähän mollaa! Taas rakkaat naapurit on jättäny 6,7 miljoonaa Lappeenrantaan. Mie käin jo aamusta hakemassa oman osani kaupungintalolta, että pääsen sit ostelemaan ylihintasia nauloja, t-paitoja ja kodinkoneita...

    Äänestä

No, kun Bauhaus nyt viimein avaa ovensa Hanhijärven tien risteyksessä, niin muut rautakaupat joutuvat väkisin laskemaan hintojaan. Vai oliko se Bauhausinkin tulo samaa koplausvedätystä, mitä tässä kaupungissa on harrastettu??? Puukeskuksen kyltit komeilevat "Bauhausin" tontilla... Ihme spedeilyä koko touhu.

Äänestä
  • Ostin parvekkeelle perusmalliset kaihtimet auringon suojaksi. Lähdin kaupungin laelta tekemään hintavertailua ja valuin alamäkeä niin pitkälle että olin R.........ssa. Säästin tuolla matkalla rahaa noin 90 €. Samalaisia kaihtimia oli jokaisessa vertailemassani kaupassa mutta tämä K ryhmän kauppa oli valitettavasti kaikkein kallein.

    Vielä täytyy sanoa että muissakin tuotteissa olen huomannut edellä mainitun kaupan olevan kallein.

    Onko syy näissä veli venäläisten ostos käyttäytymisessä vai ryhmän hinnoittelu politiikassa.

    Äänestä

  • Kysynpähän vain ! kirjoitti:

    Ostin parvekkeelle perusmalliset kaihtimet auringon suojaksi. Lähdin kaupungin laelta tekemään hintavertailua ja valuin alamäkeä niin pitkälle että olin R.........ssa. Säästin tuolla matkalla rahaa noin 90 €. Samalaisia kaihtimia oli jokaisessa vertailemassani kaupassa mutta tämä K ryhmän kauppa oli valitettavasti kaikkein kallein.

    Vielä täytyy sanoa että muissakin tuotteissa olen huomannut edellä mainitun kaupan olevan kallein.

    Onko syy näissä veli venäläisten ostos käyttäytymisessä vai ryhmän hinnoittelu politiikassa.

    K-Rauta varmasti maksattaa laajennustaan korkeilla hinnoilla. Valikoimahan heillä on hyvä, sitä tuskin kukaan pystyy kiistämään. Harmi vain, ettei kyseinen myymälä enää oikein muistuta rautakauppaa. On kuin kävelisi Prismassa.

    Ja tää Bauhaus jupakka on varmasti samaa skeidapuhetta, mitä Ikeasta on ollut liikkeellä jo viimeiset 5 vuotta. Saadakseen hyvää palvelua ja kohtuuhintaisia tuotteita, onkin ajettava esim. Tampereelle asti, jossa tämä saksalaisketju pitää myymälää. Poranterät ja vastaavat saa kuitenkin robbarista ja puutavaran pieniltä höyläämöiltä/sahoilta. Boikotoimalla Lappeenrannan rautaliikkeitä teen toki vain oman elämäni vaikeaksi, mutta käykääpä joskus ihan huviksenne siellä Bauhausissa. On aivan eri maailma!

    Ps. nyt siinä puukeskuksen vieressä on rakenteilla jotain uutta hallia. Ehkä viimeinkin se kauan sitten luvattu Bauhaus nyt tulee!

    Äänestä

Alkuperäiseen viestiin palaten, niin mitähän tarkoittaa tarkalleen ottaen, että sieltä saa vittuilua? Kuka vaan voi sanoa mistä vaan kaupasta, että siellä saa paskaa palvelua tai vittuilua tai muuta skeidaa käteen, mutta yleensä kun TE, jotka siitä palvelusta valitatte, jätätte kertomatta sen pienen seikan, eli sen miten teitä on oikein mielestänne kaltoin kohdeltu.
Ja toi Bauhaus...sehän se pelastaa kaiken...tännehän tarvitaakin noita Robbari,Motonet,Biltema-puljuja lisää...vielä kun sais jonkun Tuurin kyläkaupan haarakonttorin tänne ni AWOT!...ilman kun ei pärjää...Tuohon hintatasoon sen verran, että jos siellä kaikki on niin kauhian kallista, niin miks siellä ramppaa niin paljon porukkaa, enkä puhu nyt mistää dimitreistä tai maatuskoista...
Ja ennenkuin joku nero keksii jotain tosi näppärää, niin EN..en ole K-raudassa töissä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eroiheroqiheoqårih kirjoitti:

puutarhaosaston kassalta saa läksiäisiksi v..tuilua. Tänne mennään toistekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu