Iltaa. Miten porukoilla pelaa kirkonkylällä DNA:n mokkulaliittymät? Vaikuttaa että ei löydä viime ukkosten jälkeen millään 3 g:ä, pyörii vaan gprs nopeudella.
Kirkonkylän mokkulat
8
209
Vastaukset
- ennen ihan ok
Hidasta on toiminta ollut viime viikon puolivälistä,ei löydy 3 G:tä.
- nyt ihan ok
Oisko korjattu tänään,nyt toiminta ihan kuin ennenkin.Kiitosta!
- pankavaaran isäntä
Mokkulaa pystyasentoon
- koisöi
DNA mokkuloiden toiminta on rajoitettua kirkonkylän aluella johtuen jo muutoinkin heikosta peittoalueesta. tilanne paranee huomattavasti lisä antennilla, mikäli ei halua vaihtaa palvelun tarjoajaa. Katsokaa DNA sivuilta peitto alue kartta.
- pätkiikö
Kokeile manuaalista verkonhakua DNA mokkulalla 3G HSPA verkossa.
Itsellä toimii paremmin kuin automaattiverkon haulla.
- ärrimurri koneesta
Onko soneran mokkulat toimineet?
- äapdgaeäp
Jep, meillä on jo ulkoinen antenni ja hyvin on pelannut, noin 4 mb:n nopeuksia parhaimmillaan vaikka ollaankin katveen reunalla. Pelasi hyvin viimeksi ennen ukkosia. Vikapalveluun on soiteltu.
- Maamokkula
Joo.Dna pelittää tosi hyvin ainaki maalla.3-6 megaa.Suunta-antenni ja kohti mastoa.KPO.n kaupasta niitä saa Ämmästä.Hinta noin 135-170.Kantsii ottaa kokeiille niinku mäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064572Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293393No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452380- 391418
- 361343
- 381196
- 141102
- 1591026
- 27978
- 6944