paljonko

jjussi123

marmariksella maksaa feikki t paidat esim:lacoste, etnies, dc? missä hinnoissa nuo pyörivät :) kiitos kaikille vastanneille!

8

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Icmelerite

      Viime kesänä taisi olla halvimmat paidat 5 liiraa kpl ( katumarkkinoilta). Vähän paremmista piti maksaa 10-30 liiraa, riippuen paikasta ja laadusta. Jos ostat useamman, saa aika hyvin tingattua hintaa alaspäin. Bazaarissa joudut maksamaan vähän enemmän, mutta esim. Icmelerissä on katumarkkinat keskiviikkoisin ja Marmariksessa Sitelerissä ( rantakatua Icmeleriin päin keskustasta) muistaakseni tiistaisin. Katumarkkinoilla hinnat yleensä halvempia ja valikoimaa vaikka kuinka paljon. Point Centeriä vastapäätä liike, jossa myytiin UGGeja ja olivat 90-100 liiraa, UGG ballerinat 20 liiraa, jos nämä kiinnostaa.

      • jjussi123

        kiitos tiedosta :) paljonko nuo maksavat bazaareissa? 10-30 ei oo hirveen paljon. entäpä kengät ja hupparit?


    • real stuff

      osta vittu aitoja. fake tuotteista huomaa heti etteivät ole aitoja.
      jos ei aitoihin varaa,osta jotain muuta kuin halvan näköisiä paska kopioita.

      sulle nauraa kaikki jos kuljet fakeissa, niistä näkee sen heti.

      piristät ainakin lentoemäntien päivää paluulennolla kun voivat naureskella sun paska ostoksille.

      • jjussi123

        ei tarvi olla aito! ja itseasissa kaikista ei huomaa. Miksi mä rahani käyttäisin aitoo ku maksaa niin paljon? feikit on aikalailla samanlaisia. Ja joo, on nuo naiset tykänny mun feikki vaatteista muutenki, eikä oo huomannu ET NE ON FEIKKEJÄ! : )))) :P!


      • Icmelerite
        jjussi123 kirjoitti:

        ei tarvi olla aito! ja itseasissa kaikista ei huomaa. Miksi mä rahani käyttäisin aitoo ku maksaa niin paljon? feikit on aikalailla samanlaisia. Ja joo, on nuo naiset tykänny mun feikki vaatteista muutenki, eikä oo huomannu ET NE ON FEIKKEJÄ! : )))) :P!

        Kertomani hinnat ovat feikeille. Osa feikeistä kuitenkin niin hyvänlaatuisia, että eipä niistä osaa sanoa, ovatko aitoja vai ei. Toki jos aitoja haluaa, niin merkkiliikkeitä löytyy sieltä Neitsel Marinasta (rantaa pitkin eteenpäin satamasta) ja Point Centerissäkin taisi olla joku liike. Itse ollaan saatu paras hinta/laatusuhde tinkimällä katumarkkinoilla. Kannattaa ensin kiertää ja katsella ja verrata hintoja. Ehkä tulla vielä iltapäivällä sitten vasta uudestaan ostoksille. Viime kesänä löydettiin vanhempi kauppiaspariskunta, jotka myivät tosi hyvän laatuisia Hilfiger, Lacoste ym miesten pikeepaitoja/lyhythihaisia iltapäivällä 10 liiraa kipale. Samanlaiset oli keskustan bazaarissa 30-50 liiraa! Tinkiminen vaatii vähän pelisilmää ja aikaa. Sitelerin ja Icmelerin katumarkkinoilla ollaan tehty parhaat löydöt. Samat myyjät kiertää ympäriinsä, joten voit tutkia valikoimia useaan otteeseen.


    • Icmelerite

      Niin ja unohdin laittaa äskeiseeen viestiin, että ollaan tällä viikolla lähdössä taas Icmeleriin/Marmarikseen ja reissun jälkeen voin laittaa päivitettyjä hintatietoja ym. vinkkejä.

    • jjussi123

      kiva kuulla. itekki oon lähdössä heinäkuussa. Voitsitko kattoo mahollisimman paljon vaatteiden/tavaroitten hintoja? toivottavasti ei oo vaivaksi :) kiitos sulle!

    • toosa kosteena

      paljonko maksaa paikallinen mies, menen lomalla turkkiin jakaan toosaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      69
      3894
    2. 47
      3223
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      154
      2979
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      54
      2894
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2436
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1944
    7. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1941
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      149
      1868
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      89
      1269
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1200
    Aihe