Minua niin kovasti kiinnostaisi mennä katsomaan Vuosaarta ja varsinkin Aurinkolahtea, kun sitä on kehuttu niin upeaksi paikaksi, mutta uskallanko sinne mennä, kun Aurinkolahdessa on yhden kerran ulkomaalaiset raiskanneet heidän autoonsa tulleen naisen. Olen kyllä mies ja minuahan ei voi raiskata siten kuin naista, mutta kuitenkin aristelen asiaa.
Pelkään myös, että uudet rantasandaliinit suttaantuvat, kun asukkaat ovat kertoneet, että alueella ei tarpeeksi vessoja, jos sattuu, että esim. koirankakkaa on jossakin ja satun astumaan siihen, tietenkin luulen sitä, että se on ihmispaskaa ja onhan se paljon kamalampaa ajatella astuvansa ihmispaskaan kuin koirankakkaan, vaikka se ei olisikaan sitä. Olen erittäin herkkä mieleltäni liioittelemaan kaikkea.
Muutaman kerran autoja on kolhittu myös alueella. Pelkään sitäkin, vaikka ei minulla edes autoa ole.
Olen valtavan kiinnostunut Aurinkolahdesta ja olen tonkinut kaikki linkit ja lehtien otsikot. Aina kun näen jotakin kertomista, suorastaan mielikuvitukseni hypähtää lentoon ja näen tuhansia kakkapökäleitä silmissäni ym.. Äiti joskus toppuuttelee minua ja yrittää saada minut maan pinnalle ja ajattelemaan asioita realistisesti. Ei muutama kakkapökäle tarkoita runsasta kakkamäärää tai yksi raiskaus useita raiskauksia eikä joskus tapahtuva auton vahingoittaminen tarkoita jatkuvaa ilkivaltaa...
Joskus kyllä menen vielä katsomaan Aurinkolahteen, äitikin on luvannut lähteä mukaani, mutta pelkään, että fantasiani muuttuu kokonaan, kun näen, että Aurinkolahti on jotain ihan muuta, ei kakkapökäleitä, ei rauhattomuutta ei mitään sitä, jota olen kuvitellut...
Apua!
17
153
Vastaukset
- R. Koisos
http://www.vuonet.fi/kaupunkipolut/Kartano-Aurinkolahti.html
Tässä kuva Aurinkolahdesta. - P. kroisos
http://www.youtube.com/watch?v=TReI9PYqyYA
Tässä arkipäivää Kalliossa- Huh,huh!
Tuollaiselle Kallion alueelle höynäytetyt muuttavat...Urbaania asumista ja elämistä Kalliossa, HIK!
- Alueet tunteva.
Vertailkaa Aurinkolahtea ja Kallioa linkkien kautta... Kumpi vaikuttaa paremmalta.
- Kuva Linkki
Kuva aurinkolahdesta lämpimän kesäpäivän jälkeen. Alueen asukkaat siivoavat talkoilla rantaa.
http://www.odditycentral.com/wp-content/uploads/2008/02/sea-of-garbage-2.jpg- Heh,heh.
Ei kannata avata tuota Kuva Linkkiä. Sieltä ei löydy mitään.
- Ai jai jai
Iltalehti kertoo asiasta. Alueella vakavia ongelmia:
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=6912977 - Ei jei jei
Tyhjää täynnä tuokin kipuilijan ( Ai jai jai ).
- Ai jai jai
Jos selaimesi on epäkunnossa, tässä pieni pala Iltalehden pakinasta:
"Eipä ole syytä muuttaa sinne, ellei halua nimenomaan kohdata ongelmia. Itse teimme johtopäätökset Aurinkolahden kehityksestä pari vuotta sitten ja möimme asuntomme vielä hyvään hintaan ja muutimme rauhalliselle alueelle Lauttasaareen. Columbuksen kauppakeskus on järkyttävä paikka ja viimeisin niitti oli nähdä lähes päivittäin nuoria (paikallisen lukion oppilaita ?) ostelemassa ruiskuja apteekista. " - Asialinjalla.
Ai jai jai kirjoitti:
Jos selaimesi on epäkunnossa, tässä pieni pala Iltalehden pakinasta:
"Eipä ole syytä muuttaa sinne, ellei halua nimenomaan kohdata ongelmia. Itse teimme johtopäätökset Aurinkolahden kehityksestä pari vuotta sitten ja möimme asuntomme vielä hyvään hintaan ja muutimme rauhalliselle alueelle Lauttasaareen. Columbuksen kauppakeskus on järkyttävä paikka ja viimeisin niitti oli nähdä lähes päivittäin nuoria (paikallisen lukion oppilaita ?) ostelemassa ruiskuja apteekista. "Tuo sairas hyyppä nimimerkillä "Ai jai jai" tuli pilaamaan tämänkin asiallisen avauksen.
Se pilaa muutkin keskustelut asiattomilla ja valheellisilla hörhöjutuillaan.
- Oikeaa tietoa
Mikään selain ei ole epäkunnossa vaan sairaan Hilda-Rane keksimä juttu taas kerran. Missään Iltalehdessä ei ole tuommosita juttua ollut, mutta asianhan voi tarkistaa Iltalehden toimituksesta, silloin otetaan esiin sekin Rane-hilda kalliosta, joka Iltalehden nimissä perättömiä kirjoittaa.
Taitaa kallion läävässä olla paha olo, kun valehtelemalla ja keksimällä panettelee vuosaarta.
Tätä samaa herjaahan tämä Kallion Rane on tehnyt jo 7-8 vuotta, mutta paha kun virallisia lehtiä käyttää valheissaan, täytyy Iltalehdelle pistää vinkki Kallion asukkaasta. - Joku Roti.
Kallion hullun tekstin kyllä tuntee, kirjoittanut itse Iltalehden keskustelupalstalle herjojaan ja laittaa itse kirjoittamistaan jutuista linkin, hyvähän se on itse kirjoitella ja vastailla itselleen.
Aiemmin sama hullu riehui vauva palstalla ja samasta aiheesta, pilasi asiallisen keskustelun ja äidit ihmettelivät palstalla, että kuka sekopää tänne palstalle on tullut, Hilda-Ranehan se siellä riehui..
Uskomatonta, että yksi hullu voi eri keskustelupalstoille levittää noita itse sairaassa päässään keksimiään juttuja. täytyykö laittaa poliisi perään, että saa kallion hilda-ranen aisoihin, rajansa kaikella ja Ip-osoitteen saa selville, kyllä näkyy, kuka näitä herjoja eri palstoille laittelee.- Ai jai jai
Herjoista puheen ollen:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9095821
B-rapun asukas, esim. Hilda-Rane pyllistää mekossa ikkunasta paskalle ja kadulla harrastaa kyykkypissaamista. Raput aina paskottu likaisiksi!
Tämä jo vuodelta 2007:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4784848
"Täälläkin asuntopalstalla häiriköivä kalliossa asuva remontti-Rane on sairas ja seksuaalisesti kieroutunut tyyppi, katsokaa mitä miekkonen on kirjoitellut Suomi 24 keskustelut seksi-palstalle, otsikoilla leikit ja fetissit ja peppuseksi, kyseinen Remontti-Rane kirjoittelee ajatuksiaan.
Outo mies kalliosta ja himojensa orja. "
Tätä tarinaa löytyy suomi24:sta kilometreittain ja on se kumma ettei mieheltä lopu jo aakkoset kesken. Ko. ranea ei kannata suututtaa, sillä tuo menee jo kunnianloukkauksen puolelle -> Moga on kohta tiilenpäitä lukemassa. - Kysyn vaan.
Ai jai jai kirjoitti:
Herjoista puheen ollen:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9095821
B-rapun asukas, esim. Hilda-Rane pyllistää mekossa ikkunasta paskalle ja kadulla harrastaa kyykkypissaamista. Raput aina paskottu likaisiksi!
Tämä jo vuodelta 2007:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4784848
"Täälläkin asuntopalstalla häiriköivä kalliossa asuva remontti-Rane on sairas ja seksuaalisesti kieroutunut tyyppi, katsokaa mitä miekkonen on kirjoitellut Suomi 24 keskustelut seksi-palstalle, otsikoilla leikit ja fetissit ja peppuseksi, kyseinen Remontti-Rane kirjoittelee ajatuksiaan.
Outo mies kalliosta ja himojensa orja. "
Tätä tarinaa löytyy suomi24:sta kilometreittain ja on se kumma ettei mieheltä lopu jo aakkoset kesken. Ko. ranea ei kannata suututtaa, sillä tuo menee jo kunnianloukkauksen puolelle -> Moga on kohta tiilenpäitä lukemassa.Tunnustatko olevasi tuo henkilö rane? Oletko sinä oikeasti sellainen? Kuka on jaksanut sepustaa noin pitkiä tarinoita jostakin anonyymistä.
- Mitä?
Kysyn vaan. kirjoitti:
Tunnustatko olevasi tuo henkilö rane? Oletko sinä oikeasti sellainen? Kuka on jaksanut sepustaa noin pitkiä tarinoita jostakin anonyymistä.
En ole Rane, mutta kai sellainen on olemassa, kun tuo "moga" hänestä jatkuvasti kirjoittaa. Jokainen voi tehdä itse päätelmänsä Mogan.... no....
- ??
Kuka sitten on tämä MOga, josta tämä Rane jatkuvasti kirjoittaa`? Jokainen voi tehdä itse päätelmänsä Ranen...no..
- Mogan kamu
No Mogahan on meidän kirjoittelukaveri tuolta Mogadishusta eli Vuosaaresta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925931
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754