0985606273?

Ärsyyntynyt

Soittoja tulee kyseisestä numerosta. Tietääkö kukaan mikä numero tuo on? Kännykkään tulevissa puheluissahan on aina numeron edessä maan suuntanumero (esim. 358) mutta tässä numerossa sitä ei ole. Onko mahdollisesti jotain huijausta?

5

567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noscam

      Puhelinnumero:

      358985606273

      tai

      0985606273

      Soittaja on Norvital. Jokin scammi tai mainospuhelu kyseessä ja soittelevat siitä huolimatta, että esim. minulla on puhelimessani salainen numero ja ehdoton kielto kaikkeen mainontaan. ÄLKÄÄ VASTATKO tai jos vastaatte, niin ilmoittakaa, että ei tarvitse soitella uudestaan.

      • Ärsyyntynyt

        Kiitos! Mullakin on suoramarkkinointiesto päällä mutta eivät ilmeisesti välitä. Täytyy alkaa toimenpiteisiin jos ei soitot lopu. Tänäänkin soittivat 4 kertaa!


      • liisel

        Minullekin tulee kyseisestä numerosta soittoja melkein päivittäin, myöhäsin ajankohta jolloin on soitettu on illalla 19.24, minusta on liian myöhään soitettu. Eilen viimeksi tuli kyseisestä numerosta soitto 16.08, alkaa tosiaan jo keljuttamaan kun minulla on salainen numero niin siitä huolimatta soitetaan.


    • jann66

      vuosia toiminut rahankeräys firma, puhelin soi 2-3 signaalia, ja perustuu siihen että vastaaja soittaa takaisin ja maksaa hiukan isompaa puhelinmaksua, nykyisten euro direktiivien mukaan ei puhelun hintaa tarvitse mainita missään.
      Numero on jonkun yrityksen alanumero esim. Dasos capita, Genworth financial,,tai muutemien muiden kymmenien firmojen mihinkä numero viittaa, numerotiedustelu ei pysty tarkasti sanomaan mistä numero on, poliisia ei asia kiinnosta, tele operaattoreista puhumattakaan.
      Jos soitat takaisin, on linja ruuhkainen vaikka koko päivän ja euroja kilisee, eli miljoonaluokan bisnes mikä ei rajoitu pelkästään Suomeen.

    • v*****uuntunut

      Mullaki suoramarkkinointikielto esto päällä ja puhelin vaan soi tuosta numerosta, nyt kannattaa ilmiantaa tuo firma, eiköhän soittelut lopu kun saa markkinatuomistuimelta varoituksen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      62
      915
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      704
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      80
      698
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      649
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      39
      636
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      87
      571
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      111
      543
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      38
      492
    9. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      481
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      463
    Aihe