Koulussa on saatava valita

Koululaisen on saatava valita, mitä syö. Tarjolla pitää olla ainakin viittä ruokaa,
tai sitten vapaalippu mäkkärille.
5150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Elä valita, ilmainen ruoka se sinulle on.

Äänestä
  • Ei ole ilmanen. Isä ja äiti maksaa verot.

    Äänestä

Syö mitä annetaan, tai oo ilman.

Äänestä
  • Mie tarviin proteiinia. Sitä saa lihasta. Kouluilla ei ole rahaa pihveihin. Kaikki rahat menee Kreikkaan ja Portugaliin.

    Äänestä

höpö höpö

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piggu galle kirjoitti:

Koululaisen on saatava valita, mitä syö. Tarjolla pitää olla ainakin viittä ruokaa,
tai sitten vapaalippu mäkkärille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu