olen tullu siihen tulokseen ,että kun kaikki muun roskan voi heittää maahan katujen varsille ,mutta koiran jätökset on vain tuote josta kirjoitellaan ja valitetaan.keräänkin koirani jätökset tästä lähtienmuovipussiin ja heitän sen tien sivuun.niin eipä kukaan voi valittaa. eikös ole hyvä idea.kaikki joukolla mukaan.
roskaamisesta
17
127
Vastaukset
- kaisa kekkula
Joo, olen kanssasi samaa mieltä. Olen nähnytkin jo sellaisia kakkapusseja tien varsilla. Se ei sitten enää ketään haittaakaan. Siellä ne on kivasti muiden roskien mukana.
Jo sekin on tuntunut olevan eräiden mielesta ihan kauhea ajatus, että kakkapussit olisi viety niihin harvoihin roskiksiin, joita kaupunkialueella löytyy. Mutta tämä käytäntö helpottaa koirankakattajia oikein kovasti!
Vihdoinkin meille koiranomistajille on löytynyt kunniallinen ja yleisesti hyväksytty ratkaisu paljon puhuttaneeseen ja koko valtakuntaa järkyttäneeseen koirankakkaongelmaan!!!- kannatan-
Muistakaa käyttää ns maatuvia pusseja. Ne hajoavat hyvin hitaasti, ainakin riekaleet jäävät vuosikausiksi koristamaan kakkakasaa, ja tuulikin riepottaa niitä kakkaisia riekaleita lasten ja lastenmielisten iloksi.
- kaikkien onneksi
kannatan- kirjoitti:
Muistakaa käyttää ns maatuvia pusseja. Ne hajoavat hyvin hitaasti, ainakin riekaleet jäävät vuosikausiksi koristamaan kakkakasaa, ja tuulikin riepottaa niitä kakkaisia riekaleita lasten ja lastenmielisten iloksi.
Näin on. Kakka on maatunut ja hävinnyt jo ajat sitten, kun muoviriekaleet vielä
iloisesti liplattavat tuulessa. Se ei enää ketään harmita tai häiritse, koska muovijätettä maailma on pullollaan.
Aiempina vuosina vielä hämmästeltiin ja paheksuttiin etelän maiden roskaamista ja sottaisuutta, mutta eläköön kansainvälisyys! ! !
Nyt olemme jo siinäkin yltämässä globaalille tasolle.
Suurimmilla kaupunkiroskilla on jo omat nimetkin, kuten McDonalds, Hesburger, Karhu, Koff, tupakkapaska jne., puhumattakaan sitten siitä roskasta, jota salaa luontoon roudataan...
- kalle ketku
ajankohtaista, lukekaa :
- muistutus muistutus
Kadulle taikka jalkakäytävälle taikka puistoon taikka muulle julkiselle paikalle eisaa virtsata eikä ulostaa, olipa sitten ihminen taikka lemmikki.
- taas kerran
muistutus muistutus kirjoitti:
Kadulle taikka jalkakäytävälle taikka puistoon taikka muulle julkiselle paikalle eisaa virtsata eikä ulostaa, olipa sitten ihminen taikka lemmikki.
Älä nyt!
Ihan totta?
Tuollaista tietoa ei varmaan näillä foorumeilla vielä olekaan kerrottu! - vanha.
taas kerran kirjoitti:
Älä nyt!
Ihan totta?
Tuollaista tietoa ei varmaan näillä foorumeilla vielä olekaan kerrottu!tänne varttuu aina uutta keskustelijapolvea.
Tärkeät asiat on hyvä toistaa viikottain.
Montakos uutta täällä on, ilmoittautukaa!
- Tärkeä asia
Naapurisopua koetellaan kesällä
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2011/07/naapurisopua_koetellaan_kesalla_2730906.html - pskko sietää
ikäviä roskia
- roskatotuus paljastu
Olisi silmiä avaavaa että siivoojat eivät siivoaisi kaupunkia ollenkaan parin viikon aikana, ei missään kohdassa.
- Kelle katku?
roskatotuus paljastu kirjoitti:
Olisi silmiä avaavaa että siivoojat eivät siivoaisi kaupunkia ollenkaan parin viikon aikana, ei missään kohdassa.
olen kanssasi samaa mieltä
- montaa monessa
roskatotuus paljastu kirjoitti:
Olisi silmiä avaavaa että siivoojat eivät siivoaisi kaupunkia ollenkaan parin viikon aikana, ei missään kohdassa.
Maksaisitko sinä heille parinviikon palkan ?
- kyllä työtä on
montaa monessa kirjoitti:
Maksaisitko sinä heille parinviikon palkan ?
Sinä aikana heidät pantaisiin tekemään hyödyllistä työtä kuten hoitamaan vanhuksia sairaaloissa.
- töitä olis
kyllä työtä on kirjoitti:
Sinä aikana heidät pantaisiin tekemään hyödyllistä työtä kuten hoitamaan vanhuksia sairaaloissa.
Niin ja eikös nämä työttömyyspäivärahan saajat voisi sen eteen tehdä siivoushommia kaupugilla tätä pankista nostamaansa viheltämällä saamaansa päivärahaa vastaan.
Rahaa ei heruisi jos sen eteen ei ole todistettavasti tehty mitään.
TYÖ mikä se sellainen on.?
- päivärahaa vatsaan
Se ei sitten enää ketään haittaakaan
- koko mustaa
Kokemusta asiasta on
- Huono idea!
Mihin laitat kaupungin työntekijät?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455140Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1221635Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151459Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "501386- 141195
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4110081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171037Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76999Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60827Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?28799