Meillä ei ole mitään mahdollisuutta kuljettaa yhtä lasta hammaslääkäriin. Minulle ei ole ajokorttia eikä autoa. Mies on rakennustöissä viikot. Emmekä muutenkaan oikein osaa luottaa muihin kuin uskonsisariimme.
En suostunut lapseni oikomishoitoon
7
468
Vastaukset
- hämmentynyt9865
otsiko on ettet suostunut lapsesi oikomishoitoon, mutta ekstissä kerrot ettei sinulla ole mahdollisuutta kuljettaa lastasi hammaslääkäriin? Ja kyllä suomen hammaslääkärit hommansa osaavat, jos näin yleisesti puhutaan. Yksittäisiä poikkeuksia tietenkin on.
- -
Provo
- typerää.............
Taas provo, niitä riittää....
- ei voi olla totta
Eikö uskonsisaret auta???
Ota yhteyttä sosiaaliviranomaisiin, että olette kykenemättömiä huolehtimaan lapsestanne. Lapsen pitää saada hoitoa ja huolenpitoa !!! - lpoik
Sehän on lapsen parhaaksi, että oiotaan. Meillä on 9 lasta. 8 niistä on 0-8v. Ei varmasti jätettäis last hoitamatta. Arvaa onko lapsellasi hauskaa vinoissa hampaissa olla. Aivan tosissaan, kannattaako lapsia tehdä, jos ei niitä halua hoitaa...?
- hienoaäitiiii
Tässä tehdään historiaan: Ateisti kiittä Jumalaa, että hänen äiti ja isä suostuivat ko. hoitoon!
KIITOS! - navettapiika
Valitettavasti olen pahoillani lapsesi puolesta, oikomisen pois jättäminen voi kostautua aikuisena todella pahasti. Seitsemästä lapsesta kolmelta oijottu tosi pahat ylipurennat ja hyvät hoidot saatu, kunnallisessa hammashoitolassa.Olen tosi kiitollinen hoidosta ja tyytyväinen lopputulokseen.Kannattaisko vielä miettiä, saisko niiltä uskonsisarilta vaikka kyyti apua ja tulis lapsen hampaat hoidettua. Onneksi minun uskoni velvoittaa minut hoitamaan lapseni niin hyvin kuin pystyn ja hakemaan apua siihen mitä en pysty hoitamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 684296
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺674137Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363552Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163123Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342792En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142562Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102334IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm251461Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571282Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli751059