Kysyn vaan, koska "lady" on kovasti tulossa Ghanasta. Olen kyllä ainakin kerran kysynyt häneltä ammattia - vastausta ei tullut - toista kertaa en kysynyt.
2 kk olemme kirjoitelleet ja kerran hän kirjoitti, että minulla ei tarvitse maksaa hänen lentoaan Suomeen. Passin olen jo maksanut, mistä hän on ollut innoissaan.
En usko pitkään suhteeseen, mutta ......
Onko tietoa Ghanan sexuaalirikollisuudesta???
9
491
Vastaukset
- Vaimo Senegalista
Oletko tavannut "ladya" kertaakaan?
Kun otat järjen käteen ja selvität kokonaisuuden, tarinanne jäänee aika lyhyeksi.
Nainen tarvitsee lentolippujen lisäksi Schengenin viisumin, matkavakuutuksen, terveystodistuksen ( AIDS ) ja käteistä n. 30e aiottua oleskeluvuorokautta kohti.
Se viisumin saanti on Länsi-Afrikkalaisille kiven takana ja edellyttää sinulta virallista kutsukirjettä, missä vakuutat tarjoavasi täyden ylöspidon vieraallesi. Kutsukirje täytyy vahvistuttaa notaarilla.
En suosittele.- skita
skit
Miss Abi ois pian saamassa jo passin. Viisumista ei ole vähään aikaan puhunut mitään. En ole tiennytkään viisumiasian olevan noin vaikean. Eihän se minulle niin kovin vaikea olisi, koska tuomiokunnat ja poliisilaitokset ovat alta puolen kilometrin.
Missä se Notaari oikein työskentelee.
Abi ei ole passin jälkee pyytänyt lähettämään rahaa.
Jotenkin tuntuu, että he siellä Ghanassa ennenkin ovat olleet "leideille" apuna matkailussa.
Olen toki kyseenalaistanut asian koko ajan, mutta Abi kuulemma jo pakkaa......Okei sain Abin passikuvan, niharasho(ei hyvä). Aiemmin tullut vain kauniita nuoruuden kuvia.
Ehkä jollekin muulle o käynyt sama asia, että nykyinen totuus selviää liin myöhään. Ei mulle liian myöhään, koska en ole vielä vastaanottanut Abia!!!
Hän o lähettänyt hyviä kirjeitä, kuka lie kirjoittanut. Toivottavasti hän voi hyvin. En oo vähään aikaan tiennyt kirjoittaa.
- n1
Se on Nigerialainen mies kuka sieltä kirjoittaa.
- bb
Joo samaa mieltä. Nigerialaiset miehet tehtailee näitä. Kyl se viel kirjottaa ja pyytää rahaa siihen ja tähän ja vielä johonkin muuhun.
- ladyjärki
miksi olette noin vedätettävissä??
- järkeä saa käyttää
ehkä olisi parasta jos lähetät suoraan sinne ghanaan 5000 euroa,abilles hyvin pitkälti!
- Obroni.
Jummalauta. Menkää itse Ghanaan älkääkä uskoko nettideittivedätystä. Lentoliput saa matkatoimistosta tai netistä ja viisumien hankinta on suomalaiselle läpihuutojuttu.
Mukaan suomeen hinkuvia hyvän näköisiä naisia kyllä tapaa 100 % varmuudella yökerhoissa ja klubeilla. Tai sanot vaikka tapaamillesi ihmisille etsiväsi naista Suomeen ja jonoa syntyy. Tosin suuren rakkauden sijasta tytöt saattavat etsiä suurta lompakkoa ja lippua Eurooppaan, mutta eipä rahat mene ainakaan nigerialaismiehelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576403Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3365431Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1675097Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404884Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204130Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202636Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite262534Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32408Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282307- 782044
