Kirjailijat saitilla on hauska juttu.
Stephen Kingin tempaus,
että oli Melbournessa jossain kirjakaupassa kirjoitellut salaa nimikirjoituksensa omiin kirjoihinsa.
Ja tuli nyt mieleeni, että olisi kiva, jos laittaisitte tähän kaikenlaisia
myyntikikkoja ja -tempauksia.
Kaikenlaisia ideoita. Usein ne hulluimmat jutut saattavat olla toteutettuina hedelmällisiä.
no johan on markkinat................
5
87
Vastaukset
- C.Line
Juu, samaan olen sortunut aikanaan esikoiskirjan kohdalla. Onhan se lukijaostajalle hauska ylläribonus. Eikä kirjakauppakaan näe asiaa negana.
- scarabaeus
... ai kirjakauppa, joo esmes Akateemisen kymppijuoksu: valmiina paikoillanne hep
kuka löytää ekana kirjan jossa on
jonkun kirjailijan signeeraus
ja sit ku on löydettu kymmenen eri kirjailijan signeeraukset niin
ylläripylläri
ne kymmenen ovatkin jo tulossa
estraadille kirjoittamaan nimikirjoituksiaan
lisää ! - TätiHöppänä
Kun näen nimesi jossain ketjussa, niin näen punaista!
Olipas tämäkin nyt sitten lahjakas juttu! Ja niin kovin, kovin hauska.
Eikös olisikin ollut parempi sinulle, jos en olisi jättänyt tätä kommenttia tässä sinulle?- scarabaeus
KÄÄK !
- TätiHöppänä
scarabaeus kirjoitti:
KÄÄK !
Kääk, kääk!!! KÄÄK!
Sanon vaan minäkin. '
Oikein googletukseen olet päässyt tällä aloituksellasi. Olet niin hyvä ja sillä perusteella voit sitten tulla haukkumaan muita, vai!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1067522
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253481Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3521520Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591347