käyttäjä tunnukset kun kirjaudun netissä postiin tai irc:hen. Se ehdottaa niitä. Haluan ominaisuuden pois kun muutkin käyttävät tätä konetta.
Miten?
Miten?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oikeaoppinen tapa on tehdä jokaiselle koneen käyttäjälle omat käyttäjätunnukset salasanoineen eli tili. Vääräoppisia neuvoja voit varmastikin lukea hetken päästä alapuolella... ; )
Onneksi olkoon kollimaattori, vastasit taas kysyjän varsinaiseen kysymykseen!
Ja jos kollimaattori olisi suositellut käyttöjärjestelmän vaihtoa niin sitä ei kyllä ikinä arvaisi, että mihin.
No kiitos, kiitos!
Alkuperäinen kysyjä jo täsmensikin, että kyseessä on työkone, johon ei tietenkään käyttäjätilejä lisäillä.
Eikä pidetä salaisuuksia... ; )
Riippuu ihan selaimestasi, joten tarkemmin ei voi neuvoa juuri nyt. Käytäkö Internet exploreria, firefoxia taikka chromea? Jos asetuksista löydät kohdan "tallenna lomakketiedot/salasanat", niin poista tuo ominaisuus käytöstä.
Joo, työpaikan koneeseen en voi tehdä uusia käyttäjiä mutta explolerin asetuksiin kyllä pääsen.
Etsiskelin tuota tai sen tyyppistä lausettä mutta en lyötänyt?
IE:ssä työkalut, internet asetukset, sisältö, automaattiset täydennys josta asetukset ja poista lomakkeet-kohdasta merkinnät. Lisää vielä pyydä vahvistus jotta et vahingossakaan tule antaneeksi tietoja netti-sivuille.