Kämppistä tositarkoituksella/pääkaupunkiseutu

inkkiz

Ottaako sinuakin päähän se huutava epäkohta, että pääkaupunkiseudulla yksiöt maksavat vain muutaman satasen vähemmän kuin 3-4 huoneen lukaalit saunalla ja keittiöllä? Siksi etsinkin nyt kämppistä, jonka mielestä myös on mukavampaa maksaa se 500 euroa isosta kunnon kämpästä kuin jostain vaatehuoneen kokoisesta yksiöstä. Sijainnin suhteen ei ole niin tarkkaa, kunhan se on alueella Helsinki/Vantaa/Kerava. Espooseen muutan vain erittäin hyvät perustelut saatuani.

Itse olen 24.vuotias naisihminen, asun tällä hetkellä Barcelonassa, jossa olen viettänyt pari vuotta ja nyt on taas suomettumisen aika.

Hakusessa siis kämppis 1.7.2010.alkaen.

Oletpa sitten mies taikka nainen, iso tai pieni, nuori tai vanha. Jos koet olevasi ns. normaali ihminen siinä mielessä että et esimerkiksi kuse jääkaappeihin tai kähmi mummoja vapaa-ajallasi, yhdistetään voimamme ja hankitaan kunnon kämppä yhdessä. itse tulen koiran kanssa, sinä voit tuoda vaikka lemmikkilehmäsi (sillä ehdolla että se nukkuu sitten sinun makuuhuoneessasi).
Lähetä vähän infoa itsestäsi mailiin kera puhelinnumeron, niin soittelen sinnepäin (meillä saa töistä soittaa suomeen ilmaiseksi meinaan).

Mailiosoitehan on siis [email protected]

Toivottavasti nyt jonkun kivan löytäisin...

3

508

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asunnoton mies

      moi,täs asiallinen 32v kundi kakin puolin ok kavereitteni mielestä.olen rehellinen,avoin,supliikki,siisti.mun kanssa on helppo olla olen asiallisen rento ja otan toiset ihmiset huomioon.menetin eron takia asunnon,nyt tätini nurkissa jne..ota yhteyttä ni helpompi kertoa itestä,kaksin saa kyllä järkättyä asunnon nopeasti,mulla on joitain suhteita t:Janne e:mail [email protected] tai [email protected] gsm:0404665693 ps kantsii ottaa yhteyttä

    • Itse aloitan opiskelut 29.8.2011 Vantaan Myyrmäessä, Metropolian Ammattikorkea koulussa. Ja olen erittäin positiivinen, iloinen, ja hieman jopa vilkaskin huumorintajun omistava 20- vuotias Nuori mies, joka omistaa hyvät käytös tavat, jotka johtavat juurensa koivuherraa takapuoleen muksuna. Mut siitä ei sitten enempää hahah. Kavereiden ja vanhempien ja jopa itseni mielestä olen normaali ihminen ja niin jottei unohtuisi niin Tulen Turust päi ja kämppä olisi kultaakin arvokkaampi tässä vaiheessa. Jos kiinnosti ota yhteyttä [email protected]

    • Ansuuuuh

      Moi, en tiedä onko tää ilmotus vielä voimassa, mutta olen ite Turusta 23 v nainen, ja etsin nyt kämppistä Helsingistä Kannelmäen lähistöltä, lähden sinne siis töihin. Itelläni on myös koira, kääpiöpinseri ja olisi kiva saada myös sille kaveri =P Ota yhteyttä, jos vielä etit kämppistä, anastasia. [email protected]! Ite siis pääsen tosin muuttamaan vast lokakuun lopussa/marraskuun alussa, sillon loppuu vuokrasopimus täällä Turun kämpässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      124
      3072
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      35
      1445
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      104
      1309
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1047
    5. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      135
      1037
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1037
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      967
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      307
      848
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      767
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      743
    Aihe