Ja kunnolla tänään.
Siis suomen hyökkäykset surkeaa rävellystä. Miks hemmetissä pitää pelleillä hyökkäysalueella ja alkaa viellä tekopaikassa syötteleen toiselle. Puolustus peli surkeaa syötöt ei mene omille mikään ei onnistu.
Ja mitä pelaamista ruontsin 3-0 maalia ennen siis voi herran jestas sentään.
Suomi ei tule ikinä menestymään missään maajoukketason peleissä jos ei liigaa ja muita sarja tasoja tulla uudistamaan. Juniorityötä parantaan sun muuta sieltä se on lähettävä liikkeelle. Muuten menestyksen voi unohtaa.
MITÄS MINÄ SANOIN TURPAAN TULEE
4
149
Vastaukset
- lumimaan potkijat
eihän nyt helkkarissa Suomessa ikinä kasva jalkapalloilijoita, nuoriso vetää mieluummin bisseä.
- rolle5
menkää itse pelikentälle pelaamaan tai pitäisikö kaikille antaa oma pallo jolla on kiva leikkiä, voi itku mitä "psykologisia " kommentteja suomen pojista mutta voi jestas jos ne olis voittaneet niin samat henkilöt olisivat antaneet ihan toisenlaisia kommentteja, raukkamaista suomen pojat tekivät parhaansa joten antakaa olla haukkumata.
- hopsan Anders
Svenska pojkar gillar killar.Det är sant.
- kokkopuu
Entäs mitäs väärää siinä sitten on, antaa niitten tykätä toisistaan ihan kaikessa rauhassa ne on vaan vanhanaikaiset kehittymättömät oliot jotka pitää sitä niin ihmeellisenä jos on samaa sukupuolta ja pitää toisistaan, nykyajan ihminen on jo niin lukenut biologiansa ettei enää reagoi mitenkään. Ja näitä ihmisiä on ollut aina ihan niin suomessa myös yhtä paljon kun ruotsissa, mutta ruotsalaiset kieltäytyvät elämään salassa he seisovat asiansa takana, suomessa ihan toisin, ne jotka koko ajan haukkuvat niitä ja ottavat aina puheen aiheeksi ovat itse ns poikkeavia, jos nyt niin voi sen ilmaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 484046
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131910Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631374Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951306Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681205Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51081- 47961
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334930Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥28929En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?40917