Kyseessä valmistalo, jossa on mm. katon purkamisen vaativa virhe yms. paikkojen avaamista vaativia juttuja. Talotehdas välillä lupaa ja sitten ei taas kuulu mitään. Välillä kieltäydytään ja taas lupaillaan. Tätä on jatkunut jo toista vuotta.
Alkaa suoraan sanottuna ottamaan aivoon tällainen toimimattomuus. Pelottaa helvetisti, että tulee vielä tehtyä jotain tyhmää.
Kauanko tuollaista jahkailua ja venkoilua pitää sietää ennen kuin on hyväksyttyä viedä asia oikeuteen?
Asuntokaupat menivät vituiksi - nyt on pinna kireällä
Kohta lähtee aselupa
1
435
Vastaukset
- Et ole ainoa
Ilmoitat kirjallisesti päivämäärän, johon mennessä korjaukset on tehtävä hyväksytysti tai teetät korjauksen kolmannella osapuolella ja vähennät korjauksesta syntyvät kustannukset loppulaskusta.
Tämä siis onnistuu, jos et kaikkea ole vielä maksanut. Korjauksille on annettava kohtuullinen aika, sellainen jossa sen pystyy tekemään.
Jos olet koko kauppasumman jo maksanut, ei taida olla muuta keinoa kun alkaa oikeusteitse selvittämään tätä. Ensiksi vaatimus lakimiehen kautta ja uhkaus kanteen nostamisesta, jos eivät virheitään korjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4761723Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3781487Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641338Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H151299- 100895
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19856- 46777
Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?65736Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka7722Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15701