Fenestraan pettynyt

En suosittele Fenestraa. Olen erittäin pettynyt heidän tapaansa kohdella asiakasta ongelmatilanteessa. Reklamaatioita ei osata hoitaa, eikä heillä tunnu olevan edes koulutettua henkilöä hoitamaan asiakaspalautteita. Virheitä ei myönnetä ja asiakas on maksumies. Lisäksi virheen oikaisu kestää viikkoja.
9286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mikä kiire ikkunoiden toimittajalla on. He ovat jo tehneet kaupat sinun kanssasi ja rahat saatu.
Sinä tuskin perut kauppoja ja ilmoitat että hakekaa virheelliset tuotteenne pois. Uudet ikkunakaupatkin teet vasta noin 30 - 40 vuoden kuluttua.

Äänestä

Ihme juttu että on kasvanut noin suureksi?

Äänestä
  • Etpä tunne historiaa näköjään.

    On kutistunut joka vuosi rankasti.

    Äänestä

Mikä niissä nyt on vikana ????
Useimmat täällä valittavat ei itsekään ymmärrä mistä valittavat. Kunhan naristaan. Jos ne vanhat oli parempia nii miksi sitten vaihdetaan ???

Äänestä
  • Useimmat täällä parkuvat vaikka eivät edes tiedä mistä on kyse. Lue aloitus uudelleen ja mieti mitä kirjoitat vai onko sana reklamaatio sinulle vieras ja sen vuoksi et ymmärtänyt?

    Äänestä

  • Et osaa lukea? kirjoitti:

    Useimmat täällä parkuvat vaikka eivät edes tiedä mistä on kyse. Lue aloitus uudelleen ja mieti mitä kirjoitat vai onko sana reklamaatio sinulle vieras ja sen vuoksi et ymmärtänyt?

    No helvetti. Onko niissä vikaa vai ei ? Ei se reklamaattio kerro mitään, tyhmä. Takaan ettei niissä ole mitään vikaa.
    Kunhan yritetään päteä ja olla kanaa viisaampia.
    Aikoinaan asuin talossa jossa jotkut yrittivät ikkunoiden vaihtoa :) Kun kysyttiin syytä niin vastaus oli: maalit lohkeilee ja ovat ruman näköiset ja ikkunoista vetää.
    Eipä tullut mieleen että sisäpuolinen maalaus ja tiivistäminen kuulu osakkeen omistajalle.
    Jos ulkopokassa on vähän pehmeää niin ei siinä kannata koko hoitoa vaihtaa.
    Haluaisin vieläkin yksilöityjä vikoja näistä uusista ongelma ikkunoista!!!

    Äänestä

Fenestran ikkunoiden ulkopoka on ihan mielettömän siro ja "veltto" alumiinikehä.
Se on ohuin kaikista, mitä olen tarjouksen pyytänyt.
Halvin lis.

Onko kokemuksia, miten se pitää tuulenpaineessa, ettei mene mutkalle ja vuoda.

Äänestä

Vuoden ollut käytössä, ei vielä sisälle ole vettä tullut, eikä Suomessa ole hurrigaaneja. Jos vettä menisikin ulomman ikkunan väliin, niin valuu al-pokaa pitkin ulos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fenestraan pettynyt kirjoitti:

En suosittele Fenestraa. Olen erittäin pettynyt heidän tapaansa kohdella asiakasta ongelmatilanteessa. Reklamaatioita ei osata hoitaa, eikä heillä tunnu olevan edes koulutettua henkilöä hoitamaan asiakaspalautteita. Virheitä ei myönnetä ja asiakas on maksumies. Lisäksi virheen oikaisu kestää viikkoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu