australia

neltsssi

Olisin kiinnostunut lähtemään australiaan jonkun järjestön kautta (allianssi tai work and travel) Haluaisin olla matkassa 4-5kk, joten kysymykseni on että tarvitseeko 4-5kk matkalla olla tuo 3680e matkakassaa että pääsee töihin vai riittääkö vähempi rahamäärä kun on vähemmän kuin vuoden reissussa? Kiitos jos voitte vastata (:

1

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aussiemate

      Älä missään nimessä mee minkään järjestön kautta Australiaan. Ne on pelkkää rahastusta! Ei mitään hyötyy. On todennäkösempää että voitat lotossa kun että tiedustelevat lentokentällä että paljon sulla on rahaa tilillä. Kaveri meni 100 e tilil ilman paluulippua ja tullimies kysy vaan et miten matka meni ja toivotti tervetulleeksi.

      Luehan nuo alla olevat linkit. Sieltä saat paljon kaikkea yleishyödyllistä tietoa koskien Australiaa.

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/9753893

      http://www.dundernews.com/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      139
      3857
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      328
      2754
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2219
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      45
      2053
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      14
      1803
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1565
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      140
      1290
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1222
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      90
      1043
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      54
      1021
    Aihe