PRINCE EI KÄY KAUPAKSI !

OU NOU!

18

2061

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tond

      Voi viimeikin ihmiset on tullut järkiinsä HYVÄ SUOMI

    • anttir-

      No itseasiassa useampikin sanoi olleensa kiinnostunut mutta vajaa puolitoistasataa euroa halvimmista lipuista yllätti.

      • Mitä sä sekoilet

        Kalleimmat liput on 137 ja halvimmat 115.


    • Paffiaivo

      Kalliit hinnat ja korkea peruuntumisen riski. Ikävä yhtälö. Toivottavasti ei peruuta, vaan laskee hintoja kohti h-hetkeä. Jenkeissä muutamaan keikkaan oli päässyt 25 taalalla.

      Itse odottelen tuonne heinäkuun puolelle ja ostan huutonetistä tarjoten alle ovh:n. Trokarit voivat alkaa tuossa vaiheessa olemaan kypsiä myymään ja nielemään tappioita.

    • Muhahahahaha

      No nyt alakatsomoonkin saa lippuja. Peli on selvä. Konsertti on peruttu! Prince on homoutensa myötä menettänyt ainakin suomalaisten luottamuksen. Harmillinen paikka.

    • juuhhniinpä4

      Ei siihen maailma kaadu jos Prince ei käy kaupaksi tai konsertti peruuntuu.

      Äijän on pitänyt jo muutamaan otteeseen tänne tulle ja aina on peruttu ties mihin syyhyn vedoten, joten peiliin katsominen kannattaa tässäkin tapauksessa artistin suorittaa jos liput ei mene kaupaksi.

    • kalle träkuk

      Kuka on Prince? Joskus 80-luvulla sellainen hukkapätkäneiti oli hetken pinnalla vinkumassa, mutta sehän muutti nimensä Häkkyräksi. jonka jälkeen tyyppi on ollut "the artist formerly known as talented".

    • Sacco&Vancetti

      Mun kaverilla oli vessan seinällä juliste jossa tyyppi istuu prätkän selässä. Mä kysyin kuka toi on, hän sano en mä tiedä. Tää oli lähemmäs kolkytvuotta sitten. Mut se jotenkin summaa koko asian.

    • Daddy Pop

      Juliste on elokuvasta Purple Rain (1984), jonka pääosassa näytteli Prince. Hän myös ohjasi elokuvan ja sävelsi, sanoitti, sovitti ja tuotti sen musiikin. Levyn soundtrack oli USA:n albumilistan ykkösenä puoli vuotta. Prince oli kuitenkin noussut amerikkalaisten lauluntekijöiden eturiviin jo edellisellä albumillaan 1999. Näiden lisäksi ainakin Sign 'o' the Times kuuluu jokaisen itseään arvostavan rockin, popin, funkin ja r&b:n keräilijän hyllyyn.

      1990-luvulla nimenmuutokset ja muut oudot tempaukset peittivät suuren yleisön silmiltä sen tosiseikan, että mies on aikamme parhaita lauluntekijöitä ja muusikoita. Tällä vuosituhannella Prince otti käyttöön alkuperäisen nimensä ja teki myös yeisöystävällisempää musiikkia kuin 1990-luvun loppupuolen yhä hämmentävämmiksi ja massiivisemmiksi menneet kokeilut (tripla-albumeita, uskonnollista julistusta ja instrumentaalijazzia). Musicology (2004) oli ensimmäinen "normaali" Prince-levy pitkään aikaan, ja palautti miehen huipulle niin kaupallisessa kuin taiteellisessakin mielessä. Seuraava levy 3121 (2006) menikin suoraan jenkkilistan ykköseksi, ensimmäisen kerran sitten vuoden 1989. Prince on yhä mustan musiikin ruhtinas, eikä hänen asemaansa legendojen joukossa uhkaa enää mikään, ei edes hän itse. Ja livenähän mies on aina ollut sellaisessa vedossa ettei parempaa ole.

    • JK

      TAITAA PERUUNTUA

    • HomoPRinssi

      Nyt on 27.6.2011 ja ainoastaan alakatsomon etuosa on loppuunmyyty. Muihin paikkoihin on rutkasti vielä lippuja jäljellä.

      Hahaha kuinka ironista. Nyt kun viimein Prinssi albertti olisi valmis esiintymään Suomessa niin kukaan ei halua mennä häntä katsomaan. Voi voi taisi prinssi menettä suomalaisten luottamuksen. Mitäs perui kaikki aikaisemmat suomen keikat. Homoksi syntynyt homoksi vanhenet. PS. pese meikit pois Prinssi. Hahahahahahahahaha

      hah
      a
      hahaha
      ha
      a
      ha
      ha
      haahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahahhaahahahah

    • onhan...

      ... tuohon keikkaan vielä aikaa. Voi olla parempikin tunnelma kun katsomossa on vain niitä jotka tulevat paikalle rakkaudesta musiikkiin.

    • Paffiaivo

      Kun tarkastelee hieman tarkemmin Lippupalvelun myynnistä katsomoittain, huomaa että tuollaiset 65% on lipuista myyty ja ennenkaikkea kalleimmista kategorioista. Uskon, että konserttipäivän lähestyessä myynti vilkastuu, puhumattakaan paria päivää ennen. Prince aloittaa Euroopan kiertueensa 30.6 Pariisissa ja mikäli keikka menee hyvin (myynnillisesti), muutkin keikat toteutuvat.

      Eli - pari viikkoa sitten pidin keikkaa epätodennäköisenä, mutta kun ei vielä ole peruttu, niin varmastikin toteutuu. Ja täysi Hartwall todistaa maagisen keikan.

    • Paffiaivo

      Korjataan edellistä. Joku aktiivinen fani (lähde prince.org) oli selannut läpi nuo katsomot ja arviolta noin 10000 lippua on jo myyty (max noin 13000). Eli keikka ei jää ainakaan lipunmyynnin takia toteutumatta, mutta ainahan jotain muuta voi tulla eteen.

      Pariisin avauskeikka 30.6. on sitten ei enempää eikä vähempää Stade De Francella, kapasiteetti 80000. Lipunmyynti ei ole siellä sujunut aivan satasella, joten eilisen Montrealin keikan jälkeen Prince lensi Ranskaan ja juuri äsken (ma 27.6 klo 21:00) heitti studiokeikkaa Canalplus:lla. Yleisö aivan pähkinöinä ja on se kumma, jos ei tuolla esityksellä mene tuollaiset 10000 lippua lisää. Harvoin, jos koskaan olen nähnyt musiikkivieraan varastavan noin totaalisesti koko ohjelman.

      On se vedossa ja bändi myös.

    • loveprince♥

      jaahas mutta prince on paras artisti ja myös kitaristi koko maailmassa. kunnioitan häntä suuresti.

      • lkfnlh

        Hah hah, aika hyvä heitto.


      • hyvä heitto
        lkfnlh kirjoitti:

        Hah hah, aika hyvä heitto.

        ja kaiken lisäksi totta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      91
      2076
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1343
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      137
      1005
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      218
      965
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      836
    6. 95
      823
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      724
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      74
      710
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      52
      705
    10. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      69
      621
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      601
    13. 43
      591
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      460
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      454
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe