Mitä tehdä?

Kun lestaadiolaiset naapurit tunkevat ruohonleikkurilla jo meidän pihalle, asia ei sinänsä haittaa mutta kun heidän leikkurinsa terä on asennettu niin alas että viimeisetkin ruohonrippeet lentävät ja sitten he leikkaavat jo käymällä leikkurinsa kanssa meidän puolella ja näinollen meidän hyvin vihreästi kasvava ruoho saa näin ikävän näköisen piirteen. ilmoittaakko poliisille vai mitä? Eiks tuo mene jo kotipihan luvattomaan tunkeutumiseen? heillehän ei voi mitään sanoa kun he ovat aina oikeassa asiassa kuin asiassa ja eivät he omasta mielestä tee ikinä mitään väärää.

4

224

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lord asmodeus

      Teet siihen puuaidan nurinperin olevalla ristikuviolla satanistityyliin, niin eiköhän pysy lesset omalla puolellaan.
      Varoittelet lapsia kovaäänisesti lestadiolaisnaapureista, kun niissä on nyt viimeaikojen uutisoinnin perusteella niitä pahoja setiä.
      Ja langetat kovaäänisesti kirouksen niitten ruohonleikkurille.

    • MSM83

      Kaytännöllisesti olisi helpompaa roiskia ne ruohot takaisin oikeille omistajilleen, tähän puuhaan sopii yli 11hv päältäistuttavaleikkuri, vielä kannattaa ajaa roskat kauempaa kasalle ja sen jälkeen koneeseen täydet kierokset niin roskat lentää pitkälle. Roskienpoltto kannattaa aloittaa silloin kun tuuli käy sopivasta suunnasta että naapurin pyykkit saa kunnon savustuksen. Vittumaiselle naapurille voi tehdä tälläistä pikkukiusaa.

    • ....................

      Halleluja, jumalanleikkuri tulee koiravallankumouksessa pyhällä hengellä Tukiaisen leijuessa avaruudessa?

    • li ml-i miik m

      Onneksi olkoon, olet kusessa.

      Lestaatithan on sellasia, että ne ei hyväksy ollenkaan muita. Olet epäonneksesi tai tietämättömyyttäsi muuttanut lestaatialueelle. Olet epätoivottu henkilö. Vääräuskoiset häädetään, "hienovaraisin keinoin". Nyt tunkee ruohonleikkuri, sitten kakarat. Tämä kakaraase on niille mieluinen. Pennut kuin villipetoja, a jos torut niitä, olet itse pian oikeudessa.

      Tee aita. Ja ala etsimään uutta asuntoa. Lestaatit on hulluja, niitä on paljon, ei niille voi pärjätä mitenkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      53
      1358
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      919
    3. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      44
      747
    4. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      730
    5. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      267
      668
    6. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      48
      553
    7. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      61
      516
    8. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      177
      515
    9. Sano rakkaallesi

      Suorat sanat! Mikä mieltä kaihertaa!
      Ikävä
      43
      509
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      110
      497
    Aihe