KREIKASSA KIDUTETAAN KOIRIA

yököttävää

En matkaile koskaan kreikassa.Siellä on tapana sitoa koiria tolppaan kuolemaan janoon ja kuumuuteen.Kukaan ei auta ja koiria ei saa pelastaa.EU maassa ei luulisi olevan tuollaista.Toivottavasti joku lehti tekee ison jutun asiasta ja kannatan matkailun boikottia.Matkatunnelma meni ja takaisin tultiin sydän tuskaa täynnä.

5

191

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuka tietää

      mikäs tämä juttu on? :O en oo ikinä kuullut tälläsestä

    • balkanin tito

      Et koskaan matkaile kreikassa (K)? Oletko matkaillut vai et? Takaisin tultiin ja siis Kreikasta? Oletko tyttönen matkustellut paljonkin ja nytkö vasta maailman pahus valkeni. Valkenemiseen auttaa yleissivistyksen kehittäminen ja oikeiden lehtien ja television kriittinen seuraaminen. Mitäpä luulet, kuinka muissa Euroopan maissa kohdellaan elukoita (tuskin läheskään tärkein asia) ja tai ihmisiä. Suosittelen matkailua Ruotsissa ja sielläkin vain jättekiva-alueilla. Suomalaisten kivan ranta-elämän suosikkihan on Thaimaa ja siellähän on vain tosi kivaa...?

      • ihminen ja valta:(

        maailmassa tapahtuu paljon pahaa, sen ei silti pitäisi tarkoittaa
        ettei jostakin yksittäisestä asiasta
        saisi välittää "koska muuallakin tapahtuu jatkuvasti kaikkea ikävää".

        Ja oikeasti, onko EU-maassa hyväksyttävää 2000-luvulla lopettaa eläimiä noin??? Miksi ei lopeteta, vaan pakotetaan odottamaan väistämätöntä kuolemaa?


        Turhaa kärsimystä tulisi välttää ihan jokaisen elävän olennon kohdalla?


      • balkanin tito
        ihminen ja valta:( kirjoitti:

        maailmassa tapahtuu paljon pahaa, sen ei silti pitäisi tarkoittaa
        ettei jostakin yksittäisestä asiasta
        saisi välittää "koska muuallakin tapahtuu jatkuvasti kaikkea ikävää".

        Ja oikeasti, onko EU-maassa hyväksyttävää 2000-luvulla lopettaa eläimiä noin??? Miksi ei lopeteta, vaan pakotetaan odottamaan väistämätöntä kuolemaa?


        Turhaa kärsimystä tulisi välttää ihan jokaisen elävän olennon kohdalla?

        Toivon Sinulle ystävää, ette olisi noin yksin. Ystävän etsiminen vaati paljon työtä ja on tehtävä itsekin asialle jotakin.


    • jos vielä kuitenkin

      Ja Suomessa jätetään tuhansia koiria lukittuun autoon ikkunat kiinni kun ulkona on 25-30 lämmintä! Eikö olisi ensin kajottava tässä käden ulottuvilla oleviin ongelmiin, eikä lähteä merta edemmäs kalaan? En olekuullut että ne olisivat kuolleet, mutta se on mahdollista. Kuoleehan ihminenkin lämpöhalvaukseen muutamassa tunnissa jos on liian kuumassa. Hullut kilpasaunojat on hyvä esimerkki!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5091
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1751
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1626
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1497
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1463
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1147
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      302
      969
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      195
      941
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      820
    Aihe