Puhallusratsioita

on se perhana että nuoret ja vanhemmatkin saa ajella rauhassa kännissä kun tieto on ettei jouvu kiinni kun koskaan ei puhalluteta

turha niitä lehissä ilimotella tarkkailuviikosta kun eivät täällä kuitenkaan toteudu

varmaan enemmänkin pitää ihmisiä kuolla ennenkuin polliisit herää toimimaan
7430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näinpä..

Äänestä

ehottomasti oikia ajatus

Äänestä

Poliseilla ei ole aikaa,eikä ehkä tahtotilaakaan puhalluttaa autoilijoita.Pitää varmaan sattua jotakin vakavampaa asian korjaantumiseksi.Haja-alueillakin ajellaan kesäisin harva se ilta ja yö pienessä sievässä,puhumattakaan taajamista.

Äänestä
  • Tietysti on hyviäkin puolilla tällä nykysysteemillä jossa tutkitaan havaintojen ja ilmoitusten perusteella, mutta kun on raukkoja jotka eivät ilmoita vaikka kaatokännissä vierestä lähtee.

    Äänestä

Eihän täällä yöllä eikä aamulla ole poliiseja ollenkaan, ollut pitkiin aikoihin.

Äänestä

juhannusviikolla varmaan motittaa viinakauppaan pyrkijät

Äänestä

joku veti taas rantua aamutuimaan siihen malliin ettei tainnu selväpäinen olla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaivataan kirjoitti:

on se perhana että nuoret ja vanhemmatkin saa ajella rauhassa kännissä kun tieto on ettei jouvu kiinni kun koskaan ei puhalluteta

turha niitä lehissä ilimotella tarkkailuviikosta kun eivät täällä kuitenkaan toteudu

varmaan enemmänkin pitää ihmisiä kuolla ennenkuin polliisit herää toimimaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu