http://www.kaleva.fi/uutiset/pohjois-suomi/suomussalmelaispoika-romutti-vanhempiensa-tuliteran-volvon-kajaanissa/902755
Kävikös pelastuslaitos siivoamassa jäljet?
Kävikös pelastuslaitos siivoamassa jäljet?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kajana Circuit
Poliisipartio paikalla? Eihän tavan kisoissa poliiseja tarvita, kyllä pelastuslaitos osaa siivota jäljet ja torjua ympärisötuhot, ammattitaidolla, ilman päällysmiehiä.
Puuttui vaan, että kulman takaa olisi tullut vastaan samanlainen ohjus... jokohan sitten ELY-keskus olisi herännyt, ruumiiden laskennan jälkeen?
Millä keinoin Variskankaan-Petäisenniskan alueen ihmisille saadaan palautettua moottorimeluton yörauha?
Joka kesä Kauppakeskuksen asfalttiplatalla on öisin samanlainen melu kuin moottoriurheilu(?!)keskuksessa.
Asia on kiinni yhdestä ihmisestä, kauppakeskuksen alueen omistajasta. Miten herra saadaan pakotettua rakentamaan alueelleen puomituksia ja aitoja. Omaehtoisuus näkyy puuttuvan täysin.
Miksi Kainuun Ympäristökeskus ei toimi, tässäkään tapauksessa?
Kuulehan se on vielä pientä , menehän katsomaan vanhustentalon eteen,ja kuuntele mikä melu siellä on.Kaiken lisäksi kuseksitaan ja roskataan keskellä kaupunkia, poliisi ei voi mitään niille bemari poitusuille ja tytöille, lippis väärinpäin sielä yö kaudet ollaan vanhusten kiusana.Jotka joutuu lähtemään kesäksi maalle karkuun, vaikka on kohta 90 vuotiaita.