Cylinda 1605 astianpesukoneen pesupumppu ei toimi?

10 vuotiaan Cylinda 1605:n pesupumppu ei pumppaa mitään. Veden otto ja poistopumppu toimii OK. Pesupunpun pumppupesän alareunassa näkyy pientä kuivanutta vuotojälkeä, liekö sitten laakeri ruostunut tms.
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun olet noin pitkälle purkanut astianpesukonettasi. Niin laita suorasyöttö kiertovesipumpullesi. Ja kokeile omalla vastuullasi.

Äänestä

Multa löytyy uusi siipi pumppuusi,ei vaikea vaihtaa [email protected]

Äänestä

Tuli ostettua uusi kone eilen, mutta vois tuota vielä vilkaista jos siitä sais toimivan niin ehkä sen joku ostais.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cylinda22 kirjoitti:

10 vuotiaan Cylinda 1605:n pesupumppu ei pumppaa mitään. Veden otto ja poistopumppu toimii OK. Pesupunpun pumppupesän alareunassa näkyy pientä kuivanutta vuotojälkeä, liekö sitten laakeri ruostunut tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu