Voi ei.

Myin netissä dvd :n ja ostaja makso sen jo. No, tällä viikolla sit lähetin sen, sit sainki tietää et se dvd minkä lähetin on rikkinäinen (mun piti lähettää toinen ja sitä meillä ei enää oo). Mul ei oo vielä nettipankkitunnuksii mil palauttaa ne rahat sille. Mitäs mä nyt teen tässä tilanteessa? :S En haluis olla idiootti ja lähettää rikkinäistä dvd ;tä, siithän voi tulla vaikka mitä varsinki ku sen piti olla hyvässä kunnossa.
8116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nii-i. Olit kuitekin jo idiootti, kun et tarkistanut, mitä tavaraa lähetit (siis ennen lähettämistä).

Tekstistäsi päätellen olet hyvin nuori ihminen, ja jos sinulla ei ole omia nettipankkitunnuksia, niin oletko vielä alaikäinen?

Kyllähän maksun palautuksen voi käydä tekemässä vanhanaikaisesti pankin tiskilläkin, niin kuin mummelit laskujaan makselevat edelleen. Palvelumaksu siinä vaan menee.

Äänestä

No jos mä hankin ne pankkitunnukset mahdollisimman pian ja sanon sille et laitan sit sille takas ne rahat myöhemmin?

Äänestä
  • Niin? No se on teidän, siis sinun ja ostajan välinen asia. Varaudu siihen, että ostaja on aika kiukkuinen.

    Äänestä

No voiks tost tulla mulle mitään negatiivista?

Äänestä
  • Jos jätät rahat palauttamatta tai et toimita tuotetta niin kyllä, kaveri voi kävellä tekemään rikosilmoituksen. Se missä ajassa tämä pitää tapahtua on tulkinta kysymys. Ota yhteyttä ostajaan, sovi aikataulu ja pidä siitä myös kiinni. Voit tosiaan käydä myös pankissa asioimassa ja lähettää rahat takaisin sitä kautta.

    Äänestä

Siis mihin ihmeeseen tässä pankkitunnuksia tarvitse. Menet pankin kassalle tilinumeron kanssa ja maksat rahat tilille. Toki tästä menee omat käsittelymaksut, mutta se on puhtaasti sinun ongelmasi.

Äänestä

No kai mä sit huomenna meen pankin kassalle.. minne sinne? :D

Äänestä

No minne? Et voin siirtää sen rahan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keepholding..on kirjoitti:

Myin netissä dvd :n ja ostaja makso sen jo. No, tällä viikolla sit lähetin sen, sit sainki tietää et se dvd minkä lähetin on rikkinäinen (mun piti lähettää toinen ja sitä meillä ei enää oo). Mul ei oo vielä nettipankkitunnuksii mil palauttaa ne rahat sille. Mitäs mä nyt teen tässä tilanteessa? :S En haluis olla idiootti ja lähettää rikkinäistä dvd ;tä, siithän voi tulla vaikka mitä varsinki ku sen piti olla hyvässä kunnossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu