Mä en saatana kestä näitä korvatulehduksia!
neljäs jo puolenvuoden sisään, eikö tästä millään pääse eroon?
Onko ideoita, ettei enää tulisi? Siis nimenomaan korvakäytävätulehdus. Ihan ensimmäinen tulehdus tuppasi joulukuussa, johon lääkäri kirjoitti v-peniä, mutta kuitenkin tulehdus siirtyi toiseen korvaan tuossa Tammikuussa, jolloin Amorion-kuuri, joka tehosikin.
No, maalis-huhtikuun paikkeilla tulehdus uusiutui, jolloin taas Amorin ja jotain etanolitippoja (Otiborin Forte), jotka tuntuivat auttavan. No, sitten tänäaamuna kun heräsin, korva tuntui oudolta ja nyt siellä onkin tinnitys ja rutina.
Kannattaisiko/uskaltaisiko tätä nyt hoidattaa niin, että pyytää pelkästään lääkäriltä noita tippoja, vai pitäisikö kokonaan olla hakematta Antibiootteja?
Taas uusi!
4. Korva
1
126
Vastaukset
- Jake12345
Taisin kerran jo jollekin aiemmin kommentoida, että lapseni kun joutui samanlaiseen kierteeseen, niin lääkäri kehotti jättämään maidon pois ruokavaliosta. Vaikka jotenkin hölmöltä kuulostaa, niin se auttoi. Ei ainuttakaan korvatulehdusta sen jälkeen. Tää silloin lapsi on nyt jo aikuinen.
...ei maitoa eikä korvatulehduksia edelleenkään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14811017
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485403Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414215Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352674Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1011588Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?751445Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396