Hei, en ole ikinä elämässäni ollut näin masentunut ja peloissani. Minulla on ollut mastubointi ongelmia ja nuo breikitkään eivät ole toimineet. Pari päivää sitten kun aloin masturboimaan, penikseni ei vain noussut. Tätä on jatkunut 2 päivää. Penikseni ei nouse erektioon. Voiko näinkin nuorella kuin 15-vuotiaalla olla erektiohäiriöitä? Penikseni kyllä nousee erektioon aina kun sitä vähiten odotan. En löydä vastausta mistään.
Toivoisin saavani asiallisia kommentteja.
Toivoisin saavani asiallisia kommentteja.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei varmaan sulla mikään erektio häiriö ole, se tulee vasta kun olet 70 tai 80, mutta annan sulle hyvän neuvon älä vielä tuossa iäsä ala lukemaan näitä kirjotuksia näillä palstoilla, anna kullis kehittyä kaikessa rauhassa ilman että luet näitä hömpötyksiä. puolet näistä kirjotuksista täällä on täyttä PASKAA sanon minä, kun aika koittaa huomaat että kaikki menee luonnostaan, älä ala jännittämään tommosia asioita
Kyllä ne monella alkavat paljon nuorempana. Itsellä alkoivat joskus 22-23 vuotiaana. Eivätkä ole siitä parantuneet vaikka ikää onkin nyt jo yli 10 vuotta enemmän. Kannattaa panna nuorena kun vehkeet toimivat. Koskaan ei voi tietää milloin kyvyt menevät vaikka julkisuudessa aina sanotaankin että nämä ovat vain vanhojen miesten ongelmia.
voivoi jospa menisit nuppitohtorin luokse juttelemaan
Noin siinä sitten lopulta käy, tuossa iässä ei pysty kuin päivittelemään näitä asioita. Tuossa ei enää ole nuppitohtoristakaan apua.
Kannattaa myös muistaa että penis tarvitsee lepotaukoja ja pari päivää kun odottaa niin homma voi toimia taas. Ongelmia myös tulee siinä jos ottaa hommasta liikaa paineita niin ei se tule nousemaankaan.
Jos on enemmänkin ongelmia niin lääkärille juttusille. Myös terveellisempi ruokavalio voi auttaa kummasti. Rasvaiset ruoat pois, kokikset ja energiajuomat ehdottomasti pois, vesi ja tuoremehut pois. Ei edes sokeripitoisia mehuja mieluiten.. Painoa ei tuon ikäisellä varmaan viellä normaalia isompi ole, mutta jos on niin siinä voi siis yksi selitys olla ja toinen olla ruokavalio.. nykyään varsinkin ruokavalio voi olla aika yksipuolista ja sitten juodaan isot määrät viellä jotain kokista päälle. Ei vaan yksinkertaisesti pelit toimi silloin.. kannattaa ottaa asiaksi ruokavaliot ja liikunnan harrastukset jo noin nuorena, isona nuo ongelmat vain paisuu todennäköisesti. Toki takana voi oikeesti olla joku häiriö, mutta lähtisin noista liikkeelle.
Lisäksi esimerkiksi tavallisista monivitamiineistä ym.. voi olla apua. Päälle sitten vaikka d vitamiiniä. Sinkistä ja l-argeninestä myös voi saada apua.
>vesi ja tuoremehut pois.
Päivän surkein ohje.
Joo tarkoitus oli sanoa että nuo epäterveelliset pois ja tilalle nuo vesi ja "lightimehut" mutta jäi toistoon tuo pois sana :D
Mulla erektiohäiriöt alkoivat vasta 19 vuotiaana. Muna ei sen jälkeen ole ollut kuin korkeintaan puolikova. Juuri ja juuri saan väjään emättimeen sisään. Tiukkaa neitsyttä en edes yritä maata.