Puerto Platan allinclusive-hotellit

kookoo

Kertokaa kokemuksia noista hotelleista. Kiitos etukäteen. Lähtö tammikuussa mutta emme vielä tiedä mihin noista hotelleista ( 4 aikuista 2 lasta).

2

840

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • riu

      Ihastuin Riu Merengueen. Hotellialueella on kolme Riu-ketjun hotellia, joiden kaikkien palvelut ovat käytettävissä. Ainoa vaatimus on, että illallinen syödään omassa hotellissa. Hotellit sijaitsevat kauniilla paikalla aivan Atlantin rannalla ja vehreät vuoret toisella puolella. Alue on siisti ja hyvin hoidettu. Myös rannat olivat puhtaita.

      Merenguen huoneet olivat kaksikerroksisissa huviloissa, neljä ylhäällä ja neljä alhaalla. Huvilat olivat lähekkäin toisiaan mutta puutarha oli niin hyvin kasvanut, ettei toisen huvilan läheisyys haitannut. Parvekkeet olivat melko isoja. Kalusteina kaksi tuolia ja pöytä. Lisäksi yhdessä sivussa oli pyykkinarut. Huoneissa on sekä koneellinen ilmastointi, joka ei toimi, mikäli parvekkeen ovi tai ikkuna on auki, ja kattotuuletin. Huoneissa on ilmainen baarikaappi, joka täytetään joka toinen päivä. Jääkaapissa on vettä, soodaa, coca colaa ja olutta. Lisäksi on litran pullot whiskyä, brandyä, giniä ja rommia.

      Animation Team huolehti hyvin sekä päivä- että iltaohjelmasta. Päivisin oli lähinnä altaiden tienoilla kaikenlaista aktiviteettia ja lisäksi espanjan alkeita. Iltaisin oli show, joka alkoi kahdeksalta lasten ohejelmana ja aikuisille suunnattu ohjelma alkoi 21.45. Kannattaa päivällä kiertää kaikki hotellit ja katsastaa, missä hotellissa on oman maun mukaista iltaohjelmaa.

    • perhe lomalla

      Hei

      Tulimme 23.12.2004 kahden viikon lomalta Puerto Platasta ja voin sanoa että se oli perheemme tähänastisista lomista ehdottomasti paras. Paikka on todella kaunis ja hyvin hoidettu . Muista osallistua kaikkiin ohjattuihin peleihin ja toimintoihin :-) ei vainiskaan .. se kävisi työstä mutta osallistu kohtuudella !

      Hyvää matkaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      110
      7966
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      678
      4992
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3264
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      27
      1511
    5. 56
      1438
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      102
      1369
    7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1347
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      167
      1260
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      56
      1011
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      28
      913
    Aihe