Olen 12 vuotias ja mulla on 2 kaveria. Minä sain tänään silmälasit ja mua pelottaa mennä kavereille koska minä tunnen itseni nörtiksi
Silmalasit
Epäonnekas
9332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mitenkä niin silmälasit ja nörtti liittyvät toisiinsa?
Nörtti joka ei tarvitse silmälaseja pärjäilee tietokoneella paremmin kuin rillipää, koska ei tarvitse mitään ylimääräistä estettä ruudun ja silmän väliin. Panipa eteen vaikka ikkunalasia, niin aina se vähän varastaa näkyvyydestä ja heijastelee.
Itse pidän silmälasipäisiä nuoria paljon fiksumpina kuin ei-silmälasipäisiä. Arvostan enemmän tällaista nuorta heti automaattisesti...... Yleensä osoittautuvatkin fiksummiksi.
Kuinkas vahvat sun lasit on? Ei kai niitä ole koko ajan pakko käyttää. Käytä vain jos pakko (esim. koulussa)
Ei ne mikää voimakkaat silmälasit. Mutta mua vieläkin epäröi jos mua haukutaan esim. koulussa.
Aloittaja, oletko siis vielä ollenkaan käyttänyt lasejasi muiden ihmisten nähden?
Tuskin haukutaan, ja jos haukutaan, niin älä välitä! Omasta mielestäni silmälasit on just hienon näköisiä. T. Tyttö 22 vee.
En ole näyttänyt kenellekään paitsi mun perheelle.
Et kuule ole ainut, joka on lasit saanut. Minäkin sain lasit, joita pitää käyttää koulussa esim. kun kirjoitetaan taululta jotain. Ja uskon myös, että nuo sinun kaksi kaveriasi eivät hauku sinua. Nehän ovat sinun kavereitasi, eikä heidän kuulu sinua haukkua moisesta!
Mullakin on lasit,ja uskalin heti mennä kouluun ne päässä.Mun mielestä sun kannattais vaikka kysyä sun kamuilta mitä ne on mieltä silmälaseita ja silmälasi päisistä tai jotain tollasta