kamera, hotelli lännentie 11.6

mm

löysitkö olympus- merkkisen kameran yläkerran baarista? löytöpalkkio!

1

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilmaista kaljaa

      En mutta, kyseisellä yrityksellä on paha tapa jättää mm. palkat maksamatta mitä ihmeellisemmillä selityksillä. mm.

      1. En ole koskaan ollut heillä töissä
      2. 10 vuoden työkokemukseni jälkeen olin heillä ilmaisena työharjoittelijana
      3. Toisen ihmisen lyönti virhe oli minun vikani ja sen myötä minun korvattavissa oleva vahinko???? (en osannut lyönti virhettä korjata, mutta asiasta oli johtoa informoitu)
      4. Vahingossa katkaisemani avain oli työntekijän korvattava vahinko???? (arvo 1000 euroa)
      5. Ulko-ovi oli jäänyt auki??? (hälytin jäi kytkemättä päälle.) Vahingon arvo mukamas 1000 euroa. kukaan ei murtautunut sillä välin suljettuun tilaan.

      Jos olet vailla ilmaista kaljaa Lännentie on oikea paikka. Ei tarvitse kuin valittaa, valittaa ja aiheuttaa yleistä häiriötä niin sinut palkitaan aina ilmaisilla kaljoilla. Tervetuloa valittajien joukkoon ja ILMAISTEN kaljojen äärelle.

      Salin Jussi on tunnetusti pikku poika isojen poikien vaatteissa. Onneksi en ole asiani kanssa yksin vaan kymmenet kaltaiseni käyvät tässä ravintolassa lauantaisin pahaa mieltänsä purkamassa sen takia että Hotelli Lännentiellä ei olla koskaan noudatettu alan työehtosopimuksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      227
      17183
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      170
      12219
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      45
      6007
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4872
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      14
      4805
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3967
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3595
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      136
      3017
    9. 261
      1457
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1031
    Aihe