http://gallery.mobile9.com/f/1831406/
Voiko kyseisen sekundaattorin huoletta asentaa puhelimeen, koska se asennusvaiheessa ilmoittaa, että kyseessä ei ole luotettava toimittaja ja asennus voi vahingoittaa puhelinta?
Voiko kyseisen sekundaattorin huoletta asentaa puhelimeen, koska se asennusvaiheessa ilmoittaa, että kyseessä ei ole luotettava toimittaja ja asennus voi vahingoittaa puhelinta?
Vastaukset 14
Vanhimmat
asenna vaan,olen itsekin ladannu samasta paikasta joitain sov.kuten tuhannet muut
Mistähän se varoitus johtuu, kun esim. WatchLite-kellon asennuksessa sitä ei tule?
Varmaan jostakin varmenteesta. Itse olen ladannut tuolta sivulta vaikka mitä kännykkään.
Onko tullut mitään ongelmia?
Eipä pahemmin... Muutamia mainosohjelmia on tullut, ja vähän epämääräisiä, mutta ei muita. Enää en lataa tuolta mitään, koska Android marketin sisältö on niin laaja.
eikä tota sekunda kelloa kannata ladata,ovi kaupasta löytyy vaikka miten paljo parempiakin,ilmaisia ja maksullisia,ilmaisista paras on SPB Time Lite sen kun lataat yllätyt miten upee kello täyttää koko näytön kun avaat sen,hieno kirkas selkeä grafiikka,sisältää kaiken mahdollisen herätys,ajastin,ajanotto stopwatch,maailmankello,kalenteri,eril.kellotauluja,ym ym,äsken latasin ite tuo upean näkösen kellon,en voi linkit täl puhelimel.
Voisitko vääntää rautalangasta ohjeen, miten ko. lataus tapahtuu tietokoneen avulla, kun puhelimessa ei ole datasiirto käytössä? Lataussivullahan on valinnat: Läh. matkapuhelimeen ja Läh. ystävälle.
Ei sitä voi tk:lla lataa vaan puhelimella,tk:lla sun kannattaa rekisteröityä ovi kauppaan näin säästät kuluja sitten voit jos raaskit lataa sen puhelimella,siinä on kylläkin 5Mt sen sovelluksen koko eli kestää sen joku 2min lataa,kyse ei ole isosta rahasta(max.1e ehkä) jos kerran käyt ovi kaupassa ton lataamassa,tossa vaan olis kaikki niin hienosti tehty ja se kello mikä näkyy siinä kuvassa ei ole hieno mikä näkyy kun käynnistät sen latauksen jälk.
Mitäs, jos siirrän mokkulani sim-kortin puhelimeeni latauksen ajaksi? Onnistuisko?
Onnistuuhan se. Lisämaksua ei tule siitä.
Siinähän sulla ratkasu voit lataa mielin määrin ihan kaikkee krääsää sekä hyödyllisiä sovelluksia siihen puhelimees ovi storesta ala vaan tutkia mitä kaikee kivaa sieltä löytyy,itellä 200 latausta puhelimen kautta
Mutta ei kannata hirveästi ladata kaikkea. Puhelin menee helposti tukkoon ja hidastuu. ( Ellet asenna sovelluksia muistikortille)
Niimpä hyvä huomio toho 5230 pitää KAIKKI ladata muistikortille,sen voit laittaa ovi kaupan tili asetuksista menemään automaattisesti muistikortille
ovi kauppa>valinnat>tili>asetukset>asennusasetukset>Sovellukset ja pelit asennetaan kohteeseen(Muistikortti)>Kuvat ja videot ladataan kohteeseen(muistikortti)
Tämä sekundaattori ei varoittele asennuksessa:
http://gallery.mobile9.com/f/1888910/