galleria ?

Tietääkö kuka miltä sivustolta löytyy tai löytyykö ylensäkkään shemale / trans kuvia ns, kuohituista.
Tarkoitan siis sellaisia tapauksia joilta on poistettu kivekset. Olen yrittänyt ahkerasti etsiä vaan en ole löytänyt kuin joitakin yksittäis tapauksia joissakin gallerioissa.

Niin ja onko miten mahdollista saada kastraatio Suomessa, lääketieteellisitä syistä, esim, eturauhas ongelmat tai kipeytyvät kivekset.

Huom en kaipaa jeesusteluja yms, tyhjänpäiväisiä provoja.
4441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pitää olla hyvät ja todelliset lääketieteelliset perusteet että saa kastraation, ellei ole transnainen. Ikääkin pitää olla jo sen verran että voidaan olettaa että lapset on tehty.

Äänestä

Nimenomaan näin on ikää 55 ja lapset tehty.
Tuntuu ettei noista pusseista enää mitään hyötyä, hankaloitavat vain elämää eikä tiedä pitääkö tiukkoja vai löysiä kalsareita kun kipeytyvät.
Seisokkihan siinä todennököisesti menee mutta ei haittaa.

Kysymys kuuluukin onko näillä foorumeilla joku / joiyslin kelle tehty ko, operaatio ( kirurkinen ). Olisi kiva kuulla millä perusteilla pääsitte operoitavaksi.

Äänestä
  • Onhan noita useitakin tiedossa, sitä en tiedä käyvätkö tällä palstalla. Mutta jokaisella on perusteena ollut diagnoosi F 64.0. Yhden täydellisen kastraatin olen tavannut joka oli jo kauan sitten saanut kovalla tappelulla kaikki pois (peniksenkin).

    Olisiko jokin elimellinen sairaus jos kivekset kipeytyy. Taitaisi olla järkevämpää käydä urologin puheilla että tutkisi missä on vika, pahimmillaan kysessä voi olla kivessyöpä.

    Mutta jos ajatukset kulkevat pidemmällekin, eli koetkin olevasi nainen, tuo ikä ei ole este korjausprosessille. Siitä vaan hakemaan em. diagnoosia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


19+2 kirjoitti:

Tietääkö kuka miltä sivustolta löytyy tai löytyykö ylensäkkään shemale / trans kuvia ns, kuohituista.
Tarkoitan siis sellaisia tapauksia joilta on poistettu kivekset. Olen yrittänyt ahkerasti etsiä vaan en ole löytänyt kuin joitakin yksittäis tapauksia joissakin gallerioissa.

Niin ja onko miten mahdollista saada kastraatio Suomessa, lääketieteellisitä syistä, esim, eturauhas ongelmat tai kipeytyvät kivekset.

Huom en kaipaa jeesusteluja yms, tyhjänpäiväisiä provoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu