Rahanvaihto

Prjääkö Panamassa euroilla? Vai pitääkö vaihtaa?
41062
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Paljon "pieniä" dollareita!

Äänestä

Prjääkö Korsossa Panaman balboalla? Vai pitääkö olla euroja?

Äänestä

Ei sulla satu olemaan tietsikkaa, tai kaverilla, että se katsoisi netistä mikä valuutta Panamassa on käytössä? Mutta voin sanoa että kyllä euroilla pärjää, miten muuten voisit ostaa evästä? Janokin voi tulla kun siellä kansakouluopin mukaan on paljon lämpöisempää talvellakin kuin Urjalassa. Emmävaan tiärä misä mitäkki tarttis.

Äänestä
  • Ei pärjää. Rahaa voi vaihtaa vain Panama Cityssä parissa pankissa. Eli nippu dollareita kotoa vaihdettuina mukaan. Ja pieniä, yhden dollarin monia, eikä missään nimessä 50 dollarisia tai isompia. Kamala show kassalla, pitää olla passit sun muut, täytetään blankettia ja vaikka mitä jos maksaa 50 dollarilla tai isommalla setelillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkamatti kirjoitti:

Prjääkö Panamassa euroilla? Vai pitääkö vaihtaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu